Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
5 G VADİSİ TEST SAHASI AÇILDI5 G VADİSİ TEST SAHASI AÇILDI

Tarih: 2017-08-16

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) çatısı altında 5G ötesi teknolojilerin test edileceği önemli bir merkez kuruldu. Merkezde yerli ve milli teknolojilerin geliştirilmesi planlanırken, 5G ve ötesi için ihtiyaç duyulan Ar-Ge, üretim, test ve denemeler yapılabilecek. "5G Vadisi Açık Test Sahası" olarak hayata geçen proje ile başta haberleşme, şehircilik, ulaştırma, sağlık ve enerji gibi birçok endüstri için çözüm sunacak hizmet, ürün ve uygulamalar geliştirilecek. BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, "Bölgenin, Türkiye'nin geleceği olan yüz bine yakın üniversite öğrencisine ev sahipliği yapması da amaçlanıyor" diye konuştu.

ÖNCÜ ÜLKELERDEN OLACAĞIZ
BTK'nın 17'nci kuruluş yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen törende BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Haluk Özen, Bilkent Üniversitesi Rektörü Abdullah Atalar, ODTÜ Rektörü Mustafa Verşan Kök, Vodafone CEO'su Colman Deegan, Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Doğan ve Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu 5G Vadisi-Açık Test Sahası Protokolü'nü imzaladı.
Törende konuşan BTK Başkanı Sayan, Türkiye'nin 5G mobil haberleşme teknolojisine mümkün olan en yüksek ölçüdeki yerlilik ve millilik oranlarıyla en erken geçen ülkelerden biri olma hedefi doğrultusunda çalışmaların önemli bir safhaya eriştiğini anlattı. Sayan kurumun, haberleşme, şehircilik, ulaştırma, sağlık ve enerji gibi birçok endüstri için de çözümler sunacağını ifade etti. Törende konuşan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, "5G teknolojisi endüstri 4.0'ın yani önümüzdeki 50 yılın rekabet avantajlarını belirleyecek standartların altyapısı. Biz burada söz sahibi ülke konumuna geliyoruz. Tüketen değil üreten ülke konumuna yükseliyoruz" dedi. Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Doğan, proje kapsamında Türkiye adına yerli ve milli pek çok projenin kazandırılacağına inandıklarını ifade etti. Vodafone CEO'su Colman Deegan ise yerli ve milli üretimi desteklediklerini ifade etti.

Bu Haber 266 defa okunmuştur.
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
TBD “ÖZENLİ TÜRKÇE ÇALIŞMA GRUBU
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
5 G VADİSİ TEST SAHASI AÇILDI
TELEKOMÜNİKASYONUN TÜSİAD´
E-DEVLET ÇIKMAZDAN NASIL ÇIKAR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!