Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
POSTACİ NEVZAT´TAN DUMLUPINAR FİLMİPOSTACİ NEVZAT´TAN DUMLUPINAR FİLMİ

Tarih: 2017-09-05

PTT-Telekom Personeli Vefakar'dır, Cefakar'dır, Fedakar'dır... Ama bazı arkadaşlarımız kelimenin tam anlamıyla Fedakar, Vefakar ve Cefakar'dır... Bunlardan birisi de "Postacı Nevzat" diye bilinen Nevzat Çoban'dır...

Nevzat Çoban yine önemli bir etkinliğe imza attı... Bu etkinliği de Hürriyet Gazetesinde haber oldu...
Bu etkinliği Hürriyet gazetesinin haberinden aktaralım;

MESLEĞİNİN zorluklarını göstermek için daha önceleri kısa filmler çekerek bunları sosyal paylaşım sitesinde yayınlayan Kütahyalı posta dağıtıcısı Nevzat Çoban, bu kez Dumlupınar Meydan Muharebesi'ni anlatan bir film çekti.

Kütahya PTT Müdürlüğü'nde görev yapan Nevzat Çoban, yönetmenliğini ve başrolü kendisini üstlendiği 'Dumlupınar Meydan Muhaberesi' adlı filmin çekimlerini merkeze bağlı Doğuluşah Köyü'nde gerçekleştirdiğini söyledi.

Filmde gönüllülerin rol aldığını kaydeden Çoban, Dumlupınar Meydan Muharebesi filminde şehit olan bir postacının hikayesini anlattığını belirtti. Nevzat Çoban, filminin tanıtımı bugün Zafer Meydanı'nın Cumhuriyet Caddesi girişinde yaptı. Kütahya Belediyesi'ne ait dev ekranda 36 dakikalık filmi basın mensuplarına ve halka izlettiren Çoban çok zor şartlar altında film çekimini tamamladığını ifade ederek şöyle konuştu:

"Filmi başta Kurtuluş Savaşı şehitlerimiz olmak üzere tüm şehit ve gazilerimize armağan ediyorum. Savaşın ve bu acıların üstünden 95 yıl geçmesine rağmen binlerce şehit verilerek destanların yazıldığı, kesin zaferin ilan edilip Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı Dumlupınar Meydan Muharebesi'nin ne acıdır ki bir tane filmi yoktur. Çok kısa belgeseller vardır. Her türlü riski alarak, bu yola çıktım. Filmde 200 vatandaş rol aldı. Filmde şehit olan bir postacının hikayesi anlatılıyor."

Bu Haber 370 defa okunmuştur.
MEHMET KAYA VEFAT ETTİ
MUSTAFA SOYLAR ANNESİNİ KAYBETTİ
ORHAN GÖKSUDELİK VEFAT ETTİ
BERİL´İ KAYBETTİK
HASAN TAŞAN VEFAT ETTİ
LEYLA DAĞKILIÇ´IN ANNESİ VEFAT E
ÖDÜL TÖRENİMİZ MEDYADA
SEZAİ YAZICI’DAN MUHTEŞEM 4 ESER
CENGİZ KÖSEOĞLU VEFAT ETTİ
MAKALE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YA
SEVGİLERİ MANŞETTE KALDI
FİKRET HASIRİPİ´NE TEŞEKKÜ
NURİ YILMAZ VEFAT ETTİ
MEHMET SAĞLAM´IN OĞLU EVL
ÜÇ VEFAT HABERİ
DÖRT VEFAT HABERİ
MUSTAFA DÜNDAR VEFAT ETTİ
RABİL TURAN’IN ŞEHADETİNİN 24. Y
ÜÇ VEFAT HABERİ
RAGİBE KAL DEFNEDİLDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!