Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
MOBİL BAYRAMLAŞMAMOBİL BAYRAMLAŞMA

Tarih: 2017-09-06

Bayramlaşmalar mobil cihazlardan yapıldı. Vodafone aboneleri 1 milyar dakika konuşma, 620 milyon SMS ve 10 milyon GB internet kullanırken; Turkcell aboneleri 17.6 milyon GB internet, 1.7 milyar dakika konuşma ve 870 milyon SMS kullanarak hasret giderdi

 

Mobil kullanım lideri İstanbul

22.8 milyon Vodafone kullanıcısı, arife günü ve bayramı kapsayan 5 gün boyunca yaklaşık 1 milyar dakika konuştu. 620 milyon SMS attı ve 10 milyon GB mobil internet kullandı. Kurban Bayramı’nda sevdikleriyle bol bol hasret gideren Vodafone’luların mobil internet kullanımı geçen yıla göre 2 kat arttı. Vodafone verilerine göre, bayram boyunca en çok konuşan 10 il sırasıyla İstanbul,  Ankara,  Şanlıurfa,  İzmir,  Antalya,  Bursa, Adana,  SamsunVan ve Konya olurken, en çok SMS gönderen iller sırasıyla İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, Bursa, Adana, İzmir, Samsun, Antalya, Konya ve Van oldu. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Şanlıurfa, MuğlaBalıkesir, Konya ve Kocaelide sırasıyla en çok mobil kullanan iller olarak listelendi. Yurt dışındaki tanıdıklarıyla da bayramlaşmayı ihmal etmeyen Vodafone abonelerinin en çok aradığı ülkeler sırasıyla AlmanyaKKTC,Suudi ArabistanAfganistanHindistanFransaHollanda  Mısır ,İngiltere ve Yunanistan olurken, en çok SMS de İngiltere, KKTC, Almanya, ABD, Fransa, Avusturya, Azerbaycan, Hollanda, Rusya Federasyonu ve Suudi Arabistan’a gönderildi.

BiParty ile çok ekranlı görüşme

5 gün boyunca toplamda 17.6 milyon GB data kullanarak bir rekora imza atan Turkcellmüşterileri, bayram süresince 1.7 milyar dakika konuşurken, 870 milyon SMS gönderdi. Sesli ve görüntülü görüşme uygulaması BİP üzerinden bayram döneminde gönderilen mesaj sayısı yaklaşık 203 milyon olurken, BiP üzerinden yapılan sesli görüşme süresi yaklaşık 5 milyon dakikayı aştı. BiP üzerinden sesli ve görüntülü olarak 1.1 milyon arama yapıldı. BİP’e yeni eklenen çok ekranlı görüntülü görüşme uygulaması BiParty’yi yaklaşık 16 bin kişi kullandı. En fazla data kullanımının yapıldığı ilk 10 il sırasıyla İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Muğla, Bursa, Mersin, Kocaeli, Hatay ve Balıkesir oldu. Ses, SMS, data kullanımının en fazla olduğu ve iletişimin en fazla yaşandığı il yine İstanbul oldu. Bayramda en çok konuşan 10 il sıralamasında İstanbul’u, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Adana, Hatay, Gaziantep ve Muğla takip etti. Öte yandan Turkcell kullanıcıları 5 günlük bayram tatili boyunca yurt dışıyla yaklaşık 6 milyon dakika konuştu. Türkiye’deki Turkcell’liler en çok Almanya’yı ararken, yurt dışında bulunan Turkcell’liler de Türkiye’yi en çok Suudi Arabistan’dan aradı.  

Bu Haber 276 defa okunmuştur.
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
İKİNCİ EL ARAÇTA PTT DESTEĞİ
ATAM KOF KAFALAR ANLAYAMAZ SENİ
ONLARIN BORÇ FAİZLERİ SİLİNECEK
TÜRKİYE’NİN 1/4´ü ONLİNE A
PTT´DE ŞEF SINAVI İPTAL EDİLDİ
YAANİ İNDİRİLME REKORU KIRIYOR
ATATÜRK OLDUĞU İÇİN
LEYLA SERPİL’İN “ŞŞŞŞT!” ROMANI
SERDAR KUZULOĞLU GÖZALTINDA
BİR TUŞLA YAŞLILARA ÖZEL DESTEKL
WHATSHAPP İÇİN BİR İPUCU
CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI KUTLU
YERLİ ARAMA MOTORU: YAANİ
TURKCELL VE TOBB´DAN KADIN
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!