7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
MOBİL BAYRAMLAŞMAMOBİL BAYRAMLAŞMA

Tarih: 2017-09-06

Bayramlaşmalar mobil cihazlardan yapıldı. Vodafone aboneleri 1 milyar dakika konuşma, 620 milyon SMS ve 10 milyon GB internet kullanırken; Turkcell aboneleri 17.6 milyon GB internet, 1.7 milyar dakika konuşma ve 870 milyon SMS kullanarak hasret giderdi

 

Mobil kullanım lideri İstanbul

22.8 milyon Vodafone kullanıcısı, arife günü ve bayramı kapsayan 5 gün boyunca yaklaşık 1 milyar dakika konuştu. 620 milyon SMS attı ve 10 milyon GB mobil internet kullandı. Kurban Bayramı’nda sevdikleriyle bol bol hasret gideren Vodafone’luların mobil internet kullanımı geçen yıla göre 2 kat arttı. Vodafone verilerine göre, bayram boyunca en çok konuşan 10 il sırasıyla İstanbul,  Ankara,  Şanlıurfa,  İzmir,  Antalya,  Bursa, Adana,  SamsunVan ve Konya olurken, en çok SMS gönderen iller sırasıyla İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, Bursa, Adana, İzmir, Samsun, Antalya, Konya ve Van oldu. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Şanlıurfa, MuğlaBalıkesir, Konya ve Kocaelide sırasıyla en çok mobil kullanan iller olarak listelendi. Yurt dışındaki tanıdıklarıyla da bayramlaşmayı ihmal etmeyen Vodafone abonelerinin en çok aradığı ülkeler sırasıyla AlmanyaKKTC,Suudi ArabistanAfganistanHindistanFransaHollanda  Mısır ,İngiltere ve Yunanistan olurken, en çok SMS de İngiltere, KKTC, Almanya, ABD, Fransa, Avusturya, Azerbaycan, Hollanda, Rusya Federasyonu ve Suudi Arabistan’a gönderildi.

BiParty ile çok ekranlı görüşme

5 gün boyunca toplamda 17.6 milyon GB data kullanarak bir rekora imza atan Turkcellmüşterileri, bayram süresince 1.7 milyar dakika konuşurken, 870 milyon SMS gönderdi. Sesli ve görüntülü görüşme uygulaması BİP üzerinden bayram döneminde gönderilen mesaj sayısı yaklaşık 203 milyon olurken, BiP üzerinden yapılan sesli görüşme süresi yaklaşık 5 milyon dakikayı aştı. BiP üzerinden sesli ve görüntülü olarak 1.1 milyon arama yapıldı. BİP’e yeni eklenen çok ekranlı görüntülü görüşme uygulaması BiParty’yi yaklaşık 16 bin kişi kullandı. En fazla data kullanımının yapıldığı ilk 10 il sırasıyla İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Muğla, Bursa, Mersin, Kocaeli, Hatay ve Balıkesir oldu. Ses, SMS, data kullanımının en fazla olduğu ve iletişimin en fazla yaşandığı il yine İstanbul oldu. Bayramda en çok konuşan 10 il sıralamasında İstanbul’u, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Adana, Hatay, Gaziantep ve Muğla takip etti. Öte yandan Turkcell kullanıcıları 5 günlük bayram tatili boyunca yurt dışıyla yaklaşık 6 milyon dakika konuştu. Türkiye’deki Turkcell’liler en çok Almanya’yı ararken, yurt dışında bulunan Turkcell’liler de Türkiye’yi en çok Suudi Arabistan’dan aradı.  

Bu Haber 312 defa okunmuştur.
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
KAPTANER, KÜLTÜR A.Ş. GENEL MÜDÜ
BTK UZMAN YARD. SINAVI BAŞVURULA
SGK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?
PTT İLE KATAR´A E-İHRACAT YOLU A
BİLGİSAYARINIZDA VİRÜS VAR MI?
VODAFONE´UN 2017 YILI
TURKCELL 2017´NİN ENLERİNİ AÇIKL
BTK´NIN BAYLOCK RAPORU
AÇMA KAPAMA ÜCRETİ KALKTI
KİT´LERDE TAŞERON SORUNU
2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR
DOANY; TELEKOM´UN İMTİYAZI
İPHONE´LARI KASITLI YAVAŞLATAN A
O.UĞUROĞLU FLASH TV. GENEL KOORD
2017´nin EN ÇOK SATAN KİTAPLAR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!