Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
MOBİL BAYRAMLAŞMAMOBİL BAYRAMLAŞMA

Tarih: 2017-09-06

Bayramlaşmalar mobil cihazlardan yapıldı. Vodafone aboneleri 1 milyar dakika konuşma, 620 milyon SMS ve 10 milyon GB internet kullanırken; Turkcell aboneleri 17.6 milyon GB internet, 1.7 milyar dakika konuşma ve 870 milyon SMS kullanarak hasret giderdi

 

Mobil kullanım lideri İstanbul

22.8 milyon Vodafone kullanıcısı, arife günü ve bayramı kapsayan 5 gün boyunca yaklaşık 1 milyar dakika konuştu. 620 milyon SMS attı ve 10 milyon GB mobil internet kullandı. Kurban Bayramı’nda sevdikleriyle bol bol hasret gideren Vodafone’luların mobil internet kullanımı geçen yıla göre 2 kat arttı. Vodafone verilerine göre, bayram boyunca en çok konuşan 10 il sırasıyla İstanbul,  Ankara,  Şanlıurfa,  İzmir,  Antalya,  Bursa, Adana,  SamsunVan ve Konya olurken, en çok SMS gönderen iller sırasıyla İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, Bursa, Adana, İzmir, Samsun, Antalya, Konya ve Van oldu. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Şanlıurfa, MuğlaBalıkesir, Konya ve Kocaelide sırasıyla en çok mobil kullanan iller olarak listelendi. Yurt dışındaki tanıdıklarıyla da bayramlaşmayı ihmal etmeyen Vodafone abonelerinin en çok aradığı ülkeler sırasıyla AlmanyaKKTC,Suudi ArabistanAfganistanHindistanFransaHollanda  Mısır ,İngiltere ve Yunanistan olurken, en çok SMS de İngiltere, KKTC, Almanya, ABD, Fransa, Avusturya, Azerbaycan, Hollanda, Rusya Federasyonu ve Suudi Arabistan’a gönderildi.

BiParty ile çok ekranlı görüşme

5 gün boyunca toplamda 17.6 milyon GB data kullanarak bir rekora imza atan Turkcellmüşterileri, bayram süresince 1.7 milyar dakika konuşurken, 870 milyon SMS gönderdi. Sesli ve görüntülü görüşme uygulaması BİP üzerinden bayram döneminde gönderilen mesaj sayısı yaklaşık 203 milyon olurken, BiP üzerinden yapılan sesli görüşme süresi yaklaşık 5 milyon dakikayı aştı. BiP üzerinden sesli ve görüntülü olarak 1.1 milyon arama yapıldı. BİP’e yeni eklenen çok ekranlı görüntülü görüşme uygulaması BiParty’yi yaklaşık 16 bin kişi kullandı. En fazla data kullanımının yapıldığı ilk 10 il sırasıyla İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Muğla, Bursa, Mersin, Kocaeli, Hatay ve Balıkesir oldu. Ses, SMS, data kullanımının en fazla olduğu ve iletişimin en fazla yaşandığı il yine İstanbul oldu. Bayramda en çok konuşan 10 il sıralamasında İstanbul’u, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Adana, Hatay, Gaziantep ve Muğla takip etti. Öte yandan Turkcell kullanıcıları 5 günlük bayram tatili boyunca yurt dışıyla yaklaşık 6 milyon dakika konuştu. Türkiye’deki Turkcell’liler en çok Almanya’yı ararken, yurt dışında bulunan Turkcell’liler de Türkiye’yi en çok Suudi Arabistan’dan aradı.  

Bu Haber 227 defa okunmuştur.
PTT´DEN TARİHİ MASA AÇIKLAMASI
VODAFONE VAKFI DÜŞ ORTAKLARI ARI
PTT PERSONELİ HAKLARINDA İYİLEŞT
İNTERNETİ ÇALINAN OKUL ÇARESİZ
PTT ve KABLONET´E SORULAR
KOBİLERİN KURTARICISI: VERİ MERK
PTT MEMURLUĞUNDAN FETÖ KAYMAKAML
33 TELEKOM ÇALIŞANINA GÖZALTI
PTT İHALELERİNDE SORULAR
PTT´DEN MUHTEŞEM HIZ
İSLAM AHLAKI ve SANAL ALEM
WHATS-APP ÜCRETLİ Mİ OLUYOR
MOBİL BAYRAMLAŞMA
5 G´DE TÜRKİYE İMZASI DA OLACAK
ALLAH´IM SANA YAKARIYORUZ
ZAFER BAYRAMINDA UTANMAK
KAMU KURUMLARINDAKİ ETİK İHLALLE
ÖDÜLLER ÖDÜL MÜ?
PTT´NİN AÇIKLAMASI
PTT´DE YOLSUZLUKLAR ZİNCİR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!