KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİKOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ

Tarih: 2017-09-25

TBD Başkanı Aktepe, "Kongre, bilişimci ve sanayicilerin ülke kalkınmasında güç birliği yapması için önemli bir platform oluşturacak" dedi. 
 

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından, KOBİ’lerin  dünyadaki rekabet gücünü artırmak amacıyla düzenlenecek "1. Kobiler ve Bilişim  Kongresi" 26 Eylül'de toplanacak. 

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, kongrede, "dijital dönüşüm ve  yeni fırsatlar, yenilikçilik ve Ar-Ge, KOBİ'lere güç veren çözümler, bilişim  güvenliği farkındalığı, genç KOBİ ve genç girişimcilere çözüm önerileri, melek  yatırımcılar ve risk sermayesi, rekabet stratejileri ve yönetişim, üreten  KOBİ'ler için kurumsal kaynak planlaması" başlıklarında panel ve oturumlar  gerçekleştirilecek.

26 Eylül Salı günü Ankara Sheraton Otel'de toplanacak kongreye, Bilim,  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün de katılması bekleniyor.

TBD Genel Başkanı Aktepe de kongrenin, bilişimcilerin ve sanayicilerin  ülke kalkınmasında güç birliği yapması açısından önemli bir platform  oluşturacağına dikkat çekerek,  "Bilişim teknolojisi ve yazılım üretenlerin  'sanayici' kimliğine kavuşturulması ile sektörümüzde yeni bir dönem başladı. Bu  kongrede, ülke ekonomisinde güç birlikteliği yapacak tüm taraflar bir araya  getiriyoruz ve yol haritalarının tartışılacağı bir platform oluşturuyoruz."  değerlendirmesinde bulundu. Üretim Reform Paketi'yle artık bilişimcilerin de  sanayi teşviklerinden yararlanacağına işaret eden Aktepe, TBD olarak kongrede,  bilişim teknolojisi üreticilerini ve yazılım üreten firmaları Sanayi Sicil  Belgesi almaya davet edeceklerini de bildirdi.

Bu Haber 278 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!