DÜNYANIN EN İYİ PULU: KARS KALESİDÜNYANIN EN İYİ PULU: KARS KALESİ

Tarih: 2017-10-07

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) filateli alanındaki uluslararası başarılarına bir yenisini daha ekledi. Avrupa Kamu Posta İşletmecileri Birliği (PostEurop) tarafından bu yıl "Kaleler" temasıyla düzenlenen "En İyi Avrupa Pulu" yarışmasına katılan PTT A.Ş., üzerinde Kars Kalesi görselinin yer aldığı pulla birinciliği elde etti. Yarışmanın "Çevrimiçi (İnternet Oylaması)" kategorisinde en fazla oyu alarak "Altın Pul" ödülünün sahibi olan PTT A.Ş., ülkemize büyük bir gurur yaşattı. En iyi Avrupa pulunu belirlemek için yapılan oylamada "Gümüş Pul" ödülünü Polonya, "Bronz Pul" ödülünü ise Moldova kazandı.

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı Kenan Bozgeyik, "En İyi Avrupa Pulu" yarışmasında elde edilen başarıdan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, "PTT Anonim Şirketimiz faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde olduğu gibi filateli alanında da başarılı çalışmalara imza atmaktadır. Tedavüle sunduğu pullarla uluslararası ödüllere layık görülen, filateli konusunda dünya çapında adından saygıyla söz ettiren Şirketimiz, bu yılki 'En İyi Avrupa Pulu' yarışmasında internet oylaması birincisi olarak başarılarına bir yenisini daha eklemiştir. PTT ailesi olarak, ülkemizi yarışmada en iyi şekilde temsil etmekten ve 'Altın Pul' ödülünü almaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz" dedi.

YARIŞMAYA 58 ÜLKE KATILDI

PTT A.Ş.'nin 1993'te üye olduğu Post Europ,Avrupa'nın en iyi anma pulunu tespit etmek amacıyla 2002'den bu yana "En İyi Avrupa Pulu" yarışması düzenliyor. Yarışmanın 2017 yılındaki konusu "Kaleler" olarak belirlendi. PTT A.Ş. yarışmaya Boray Yenipazar tarafından el çizimi tekniği ile hazırlanan "Kars Kalesi" görselli pulla katıldı.

"Jüri" ve "Çevrimiçi (İnternet Oylaması)" olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilen "En İyi Avrupa Pulu" yarışmasında bu yıl 58 ülke yer aldı. Yarışmanın sonuçları 27-28 Eylül 2017 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Post Europ Genel Kurulu'nda açıklandı.

PTT A.Ş. "En İyi Avrupa Pulu" yarışmasında bugüne kadar pek çok başarı elde etti. 2011 yılında "Ormanlar", 2013 yılında "Posta Arabaları ve Posta Araçları", 2015 yılında "Eski Oyuncaklar" konulu pullarla "Avrupa'nın En İyi Altın Pulu" ödülünü kazanan PTT A.Ş., 2012 yılında "PostEurop (Türkiye'yi Ziyaret Edin)", 2014 yılında ise "Ulusal Müzik Enstrümanları" konulu pullarla "Avrupa'nın En İyi Gümüş Pulu" ödülünü aldı. PTT A.Ş. "En İyi Avrupa Pulu" yarışmasındaki başarılarını bu yıl kazandığı "Altın Pul" ile taçlandırdı.

Bu Haber 341 defa okunmuştur.
ÜNİVERSİTELİ İŞSİZLER 55 İLİN N
BORÇ ŞAMPİYONU TELEKOM KÂR ETMİ
TELEKOM KRİZİ MECLİSE TAŞINDI
CEP FATURASINI AZALTMADA 7 ADIM
PTTMESSENGER %100 YABANCI
TELEKOM´U ÇİNLİLER ALIYOR
´YERLİ WHATSAPP´ PTT
BELEDİYE BAŞKANINA ÖZEL PUL
PTT´DEN ´ESNAF KART´A AVANTAJ İM
BÖYLE POSTACILAR DA VAR!
PTT 2000 KİŞİ ALACAK! SON GÜN
BAZ İSTASYONU KURULUMU KOLAYLAŞT
METİN ATALAR´IN ANNESİ VEFAT ETT
TÜRK TELEKOM DEVLETE Mİ DÖNÜYOR?
TÜRK TELEKOM BORÇLARINI YAPILAND
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!