7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
Ş.SEMERCİ´NİN İMZA GÜNÜ VE ANILARŞ.SEMERCİ´NİN İMZA GÜNÜ VE ANILAR

Tarih: 2017-10-15

14 Ekim 2017 tarihinde Derneğimizde “Kitap İmza Günü” ve “Kitap Günleri” olmak üzere iki etkinlik bir arada gerçekleştirildi.

Duyurumuzda etkinlik 13:30’da başlayacağı bildirilmişti. Oysaki kapımızı erkenden tıklatan Telekom dostlarımız bizi fazlasıyla sevindirdi.

Hıncahınç dolu olan salonumuzda Dernek Başkanımız Zafer Tekbudak’ın başkanlığında ve yazar Perihan Tunçbilek’in moderatörlüğünde etkinliğimiz başladı.

İlk olarak Şerife Ayhan Semerci, “İnci Çiçeğim” adlı kitabını imzaladı. Semerci, söz konusu kitabından elde ettiği geliri “sosyal sorumluluk” projesinde kullanacağını duyan bazı arkadaşlarımız bir yerine birkaç tane alarak projeye katkıda bulundu.

Daha sonra, Derneğimizin 2015 yılında düzenlediği ödüllü bir yarışma sonucunda basılan “Artık Telgrafın Tellerine Kuşlar Konmuyor PTT ve Türk Telekom Anıları” adlı kitabımızın söyleşisine geçildi.

Türk Telekom ve PTT’de halen çalışan, emekli olan ya da ayrılmak zorunda kalıp başka kurumlara geçen toplam 83 kişinin 166 adet anısının yer aldığı, yazılı ve görsel basında oldukça ilgi uyandıran kitabımızın tanıtımı yapıldı.

Dernek Başkan Yardımcımız Fazlı Köksal’ın fikriyle ve editörlüğüyle hayata geçen ve Akıl Fikir yayınlarından çıkan söz konusu kitabın, Habertürk Televizyonunda Murat Bardakçı’nın gündeme getirdiği programın videosu misafirlere izletildi.

Murat Bardakçı’nın programında özellikle yer verdiği, “Baytar Olsun” başlıklı Cevriye Binler adlı arkadaşımızın kısa öyküsü hepimize kahkaha attırdı.

Sakin ve yumuşak ses tonuyla Perihan Tunçbilek’in mükemmel moderatörlüğünde tüm katılımcıların samimi duygularıyla dile getirdiği PTT ve Telekom anıları ile geçmişe yeniden yolculuk yapıldı.

Bazıları kitabı almıştı almasına da, bir türlü okumaya zaman bulamamıştı.

Bir arkadaşımız ise toplantıya gelmeden önce Atanur Yılmaz’ın öyküsünü okurken, öyküde anlatılan kişinin kendi arkadaşı olduğunu öğrendiğinde gözyaşlarını tutamamıştı.

Öte yandan, anılarını yazıp gönderemeyenlerin de pişmanlığı vardı.

“IV. Kitap Günü”ne katılanların anılarını dinlerken kâh kızdık, kâh hüzünlendik, kâh güldük, kâh geçmişi yeniden sorguladık.

Ancak, en önemlisi ise; 175 yıllık böylesine büyük ailenin PTT/Türk Telekom’un bir üyesi olmanın gururunu yaşıyor olmamız hepimizin ortak düşüncesiydi.

Derneğimiz, “Kitap İmza Günü” ve “Kitap Günleri” vesilesiyle bir yandan hem yazarları hem de kitaplarını tanıtıyor, diğer yandan da insanlara hem kitap okuma alışkanlığı kazandırıyor hem de okuduğu kitap hakkında düşüncelerini söyleme fırsatı da yaratmış oluyordu.

Ancak, bu etkinliğin en güzel yanı ise yıllarca birbirini görmeyen dost ve arkadaşları bir araya getirerek yılların özlemini gideriyordu.

Etkinliğe Birgül Öktem, Şerife Semerci, Ayşegül Akyürek gibi kimi arkadaşlar kuru pastası ve meyvesi ile, Şerife Semerci ve Enise Doğruer gibi diğer arkadaşlar da getirdiği kitaplarla kütüphanemize katkı sağladı.

Kapıdan çıkan herkesin yüzündeki memnuniyeti ve tebessümü görmek ne kadar doğru yolda olduğumuzun göstergesiydi.

Daha sonra tarihini ve konusunu ilan edeceğimiz Kasım 2017  “Kitap Günü”nde de birlikte olmak umuduyla,,,,

 

 

 

 

 

 

 

Bu Haber 678 defa okunmuştur.
ALİ ATMACA´NIN BABASI VEFA
ÜMMET EREN VEFAT ETTİ
ZUHAL ÇELİK´İN ANNESİ VEFA
RAMADAN İLÇİKTAY AMELİYAT OLDU
ŞAKİR TALU VEFAT ETTİ
TARIK KORAY VEFAT ETTİ
ÖMER BAŞKURT VEFAT ETTİ
ATANUR YILMAZ YAZDI: GEÇMİŞE ÖZL
MEHMET DİNLER VEFAT ETTİ
ALP ARSLAN’IN BABASI VEFAT ETTİ
ZAFER AYKIRI’NIN BABASI VEFAT ET
SABAHAT ÖZGÜR´ÜN ANNESİ VEFAT ET
SEMA YASAK’IN KIZI TRAFİK KAZASI
İMODSANCILARDAN BİRLİK VE VEFA
ŞEHİT YILMAZ ERZ’İ RAHMETLE ANIY
MUSTAFA AKGÜL´Ü KAYBETTİK
BEKİR ÖZTOPRAK AMELİYAT OLDU
HATİCE G.ŞAHMAN 2018 EDEBİYAT TA
İRFAN ÇAKIR VEFAT ETTİ
RECAİ SAYAR´IN ANNESİ VEFAT ETTİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!