7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
SENDİKA BAŞKANLARINDAN BYLOCK UYARISISENDİKA BAŞKANLARINDAN BYLOCK UYARISI

Tarih: 2017-10-17

ByLock kullandı denilen kişiler ByLock kullanmamış olabilir

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından da belirtilen ByLock programı hakkında açıklama uygulamayı kullanan kişilerin tespitinde “yanlışlık” olduğunu gündeme taşıdı.

ByLock kullandı denilen kişiler ByLock kullanmamış olabilir

15 Temmuz FETÖ soruşturması ile birlikte kamudan 110 binden fazla MEB personeli, kamu personeli, memur meslekten ihraç edildi. İhraçların önemli kısmının ByLock uygulaması kullananların tespiti ile yapıldığı yetkililer tarafından zaman zaman açıklanırken örgütün gizli iletişim ve haberleşme programı olarak bilinen programı kullananların tespitinde yanlışlık, yanılma olabileceği gündeme geldi.

İSMAİL KONCUK; İNCELENMELİDİR

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk tarafından 13 Ekim 2017 tarihinde yapılan açıklamada Av. Ali Aktaş’ın iddiasına dikkat çekildi.

Gerçekten örgüt bağlantısı olan ve ByLock uygulaması kullanan kişilerin gizlenmesi için bazı programları indiren, kullanan kişileri ByLock kullanıcısı olarak yönlendirilme durumunu gündeme getiren Av. Ali Aktaş’ın bahsettiği hususların devlet tarafından gerçek olup olmadığının hızla araştırması gerektiğini vurgulayan İsmail Koncuk ve masumların tespit edilerek haklarının bir an önce teslim edilmesi gerektiğini ifade etti.

ALİ YALÇIN; ÜZERİNDE DÜŞÜNÜLMELİDİR

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’da yaptığı açıklamada Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk gibi ortaya atılan bu iddia ve bilgilerin araştırılmasını, incelenmesini istedi. Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından yapılan açıklamada Bylock programı ile ilgili bu iddiaların BTK ve Bilişim Uzmanları tarafından dikkate alınarak üzerinde düşünülmesi incelenmesi gerektiğini belirtirken Yalçın bu iddiaların cevaplanmasını da vurguladı.

Avukat Ali Aktaş ile görüştüğünü ifade eden Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Ali Aktaş tarafından kendisine anlatılanların üzerinde düşünülmesi ve araştırılması için bu durumun incelenmesi gerektiğini belirtti.

BYLOCK KULLANMAYAN DA BYLOCK KULLANDI GÖZÜKTÜ

ogretmenlericin.com olarak birkaç gündür gündemde olan ve önümüzdeki günlerde kamudanhaber içerikli internet sitelerinde de geniş yer edineceğini düşündüğümüz iddiayı araştırdığımızda karşımıza çıkan tabloyu sizler için örnekleyerek açıklıyoruz.

Bilişim ve Adli Bilişim Uzmanı – Yeminli Adli Bilirkişi imzası olan T. Koray Peksayar tarafından Avukat Ali Aktaş’a gönderilen belgede Morbeyin.com adlı şirkete ait olan ve kamuya açık indirilebilen 8 uygulamanın içinde küçük reklam dosyaları, resimleri yer alıyordu. Bu dosyalar, resimler üzerinde ise Bylock İP’leri kullanılıyordu. Yani bu programları indiren kişiler otomatik ByLock uygulaması İP’sine takılıyordu.

ByLock programını bilmeyen, hiç kullanmamış bir öğretmenle ilgili şirkete ait olan bahsi geçen programlardan birisini indirmişse ByLock kullanıcısı gibi gözükmektedir. Peki bu uygulamalar hangileri, özellikle ByLock ile alakası olmadığını savunan kişilerin bu programları indirdikten sonra ByLock kullandığı tespit edilmiş olabilir.

Kaynak:https://www.ogretmenlericin.com/meb/kamudan-haber/bylock-kullandi-denilen-kisiler-bylock-kullanmamis-olabilir-22080.html

Bu Haber 557 defa okunmuştur.
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
KAPTANER, KÜLTÜR A.Ş. GENEL MÜDÜ
BTK UZMAN YARD. SINAVI BAŞVURULA
SGK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?
PTT İLE KATAR´A E-İHRACAT YOLU A
BİLGİSAYARINIZDA VİRÜS VAR MI?
VODAFONE´UN 2017 YILI
TURKCELL 2017´NİN ENLERİNİ AÇIKL
BTK´NIN BAYLOCK RAPORU
AÇMA KAPAMA ÜCRETİ KALKTI
KİT´LERDE TAŞERON SORUNU
2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR
DOANY; TELEKOM´UN İMTİYAZI
İPHONE´LARI KASITLI YAVAŞLATAN A
O.UĞUROĞLU FLASH TV. GENEL KOORD
2017´nin EN ÇOK SATAN KİTAPLAR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!