Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
MİLLİ PUL SERGİSİ AÇILDIMİLLİ PUL SERGİSİ AÇILDI

Tarih: 2017-10-21

PTT AŞ ve Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonunun iş birliğiyle, Türk filatelisinin tanıtımı, yaygınlaştırılması ve yeni koleksiyonerler yetişmesine katkı sağlanması amacıyla "Ankara 2017 Milli Pul Sergisi" açıldı.

Ulaştırma, Deni̇zci̇li̇k ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, CerModern'deki serginin açılışında yaptığı konuşmada, milli pul sergilerinin, filateli alanında Türkiye'nin en kıymetli faaliyetlerinden biri olduğunu söyledi.

Bu tür sergilerin, ilgi çekici koleksiyonlar sunulması ve pullarla bilgi verilmesiyle yeni koleksiyoncuların doğmasına imkan sağladığını belirten Coşkunyürek, "Pullar üzerinden bir milletin siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel, hatta askeri alandaki gelişmelerini izlemek mümkün oluyor. Bu bağlamda pul koleksiyonculuğu yani filateli, tarih belgeciliği alanında önemli bir uğraş olarak karşımıza çıkıyor." dedi.

PTT AŞ'nin yürüttüğü çalışmalara değinen Coşkunyürek, "PTT AŞ, Milli Pul Sergisi, Postacı Yürüyüş Yarışması gibi etkinliklerle kültürel, sosyal, sportif alanlarda hayata dokunuyor. Bugün bizleri burada bir araya getiren Milli Pul Sergisi'ni çok önemsediğimi ifade etmek istiyorum. Ülkemizin gözbebeği kuruluşlarından PTT AŞ'nin 177'nci yaşını şimdiden kutluyor, Ankara 2017 Milli Pul Sergisi'nde emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum." ifadesini kullandı.

"Gençlerin filateliye ilgisi bizi mutlu ediyor"

PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik de "PTT AŞ olarak posta, kargo, bankacılık hizmetlerimizi yürütürken sanat, tarih, kültür, medeniyet ve sporla ilgili etkinliklerimizle ülkeye gururla hizmete devam ediyoruz." dedi.

Filateli alanında başarılı çalışmalar yürütüldüğünü dile getiren Bozgeyik, "Bunun son örneği, geçen ay kazandığımız 'Altın Pul Ödülü'dür. Üzerinde Kars Kalesi görselinin yer aldığı pulumuz, Avrupa Kamu Posta İşletmecileri Birliği tarafından düzenlenen 'En İyi Avrupa Pulu' yarışmasında internet oylamasıyla birinci olmuştur." diye konuştu.

Bozgeyik, gençlerin teknolojiden dolayı pullardan uzak yetişseler de filateliye olan ilgilerinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Özel tarih damgası kullandırılıyor

Sergi sonuna kadar 5 farklı Ankara görselinden oluşan toplam 5 bin posta kartının ziyaretçilere ve öğrencilere ücretsiz dağıtımı yapılacak.

Ankara 2017 Milli Pul Sergisi, 29 Ekim'e kadar gezilebilecek.

Bu Haber 124 defa okunmuştur.
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
İKİNCİ EL ARAÇTA PTT DESTEĞİ
ATAM KOF KAFALAR ANLAYAMAZ SENİ
ONLARIN BORÇ FAİZLERİ SİLİNECEK
TÜRKİYE’NİN 1/4´ü ONLİNE A
PTT´DE ŞEF SINAVI İPTAL EDİLDİ
YAANİ İNDİRİLME REKORU KIRIYOR
ATATÜRK OLDUĞU İÇİN
LEYLA SERPİL’İN “ŞŞŞŞT!” ROMANI
SERDAR KUZULOĞLU GÖZALTINDA
BİR TUŞLA YAŞLILARA ÖZEL DESTEKL
WHATSHAPP İÇİN BİR İPUCU
CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI KUTLU
YERLİ ARAMA MOTORU: YAANİ
TURKCELL VE TOBB´DAN KADIN
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!