7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
MİLLİ PUL SERGİSİ AÇILDIMİLLİ PUL SERGİSİ AÇILDI

Tarih: 2017-10-21

PTT AŞ ve Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonunun iş birliğiyle, Türk filatelisinin tanıtımı, yaygınlaştırılması ve yeni koleksiyonerler yetişmesine katkı sağlanması amacıyla "Ankara 2017 Milli Pul Sergisi" açıldı.

Ulaştırma, Deni̇zci̇li̇k ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, CerModern'deki serginin açılışında yaptığı konuşmada, milli pul sergilerinin, filateli alanında Türkiye'nin en kıymetli faaliyetlerinden biri olduğunu söyledi.

Bu tür sergilerin, ilgi çekici koleksiyonlar sunulması ve pullarla bilgi verilmesiyle yeni koleksiyoncuların doğmasına imkan sağladığını belirten Coşkunyürek, "Pullar üzerinden bir milletin siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel, hatta askeri alandaki gelişmelerini izlemek mümkün oluyor. Bu bağlamda pul koleksiyonculuğu yani filateli, tarih belgeciliği alanında önemli bir uğraş olarak karşımıza çıkıyor." dedi.

PTT AŞ'nin yürüttüğü çalışmalara değinen Coşkunyürek, "PTT AŞ, Milli Pul Sergisi, Postacı Yürüyüş Yarışması gibi etkinliklerle kültürel, sosyal, sportif alanlarda hayata dokunuyor. Bugün bizleri burada bir araya getiren Milli Pul Sergisi'ni çok önemsediğimi ifade etmek istiyorum. Ülkemizin gözbebeği kuruluşlarından PTT AŞ'nin 177'nci yaşını şimdiden kutluyor, Ankara 2017 Milli Pul Sergisi'nde emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum." ifadesini kullandı.

"Gençlerin filateliye ilgisi bizi mutlu ediyor"

PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik de "PTT AŞ olarak posta, kargo, bankacılık hizmetlerimizi yürütürken sanat, tarih, kültür, medeniyet ve sporla ilgili etkinliklerimizle ülkeye gururla hizmete devam ediyoruz." dedi.

Filateli alanında başarılı çalışmalar yürütüldüğünü dile getiren Bozgeyik, "Bunun son örneği, geçen ay kazandığımız 'Altın Pul Ödülü'dür. Üzerinde Kars Kalesi görselinin yer aldığı pulumuz, Avrupa Kamu Posta İşletmecileri Birliği tarafından düzenlenen 'En İyi Avrupa Pulu' yarışmasında internet oylamasıyla birinci olmuştur." diye konuştu.

Bozgeyik, gençlerin teknolojiden dolayı pullardan uzak yetişseler de filateliye olan ilgilerinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Özel tarih damgası kullandırılıyor

Sergi sonuna kadar 5 farklı Ankara görselinden oluşan toplam 5 bin posta kartının ziyaretçilere ve öğrencilere ücretsiz dağıtımı yapılacak.

Ankara 2017 Milli Pul Sergisi, 29 Ekim'e kadar gezilebilecek.

Bu Haber 173 defa okunmuştur.
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
KAPTANER, KÜLTÜR A.Ş. GENEL MÜDÜ
BTK UZMAN YARD. SINAVI BAŞVURULA
SGK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?
PTT İLE KATAR´A E-İHRACAT YOLU A
BİLGİSAYARINIZDA VİRÜS VAR MI?
VODAFONE´UN 2017 YILI
TURKCELL 2017´NİN ENLERİNİ AÇIKL
BTK´NIN BAYLOCK RAPORU
AÇMA KAPAMA ÜCRETİ KALKTI
KİT´LERDE TAŞERON SORUNU
2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR
DOANY; TELEKOM´UN İMTİYAZI
İPHONE´LARI KASITLI YAVAŞLATAN A
O.UĞUROĞLU FLASH TV. GENEL KOORD
2017´nin EN ÇOK SATAN KİTAPLAR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!