7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI BAŞLIYOR?TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI BAŞLIYOR?

Tarih: 2017-11-01

Türk Telekom özelleştikten sonra, özelleştirme sırasında devraldığı personeli hep küçümsedi. Onları işi bitince atılacak bir eşya gibi gördü. Yöneticilerinin başarısını işten attığı personel sayısı ile ölçtü. Hangi yönetici daha fazla personel işten attıysa onu başarılı kabul etti.

Ama ilginçtir, Türk Telekom yine o beğenmedikleri cefakar, vefakar fedakar personelin insanüstü çalışmalarını tanıtarak, onların insan sevgisi ile sergiledikleri fedakarlıkları bir pazarlama unsuru olarak kullanıyor.

Eğer bu olay Türk Telekom yöneticilerine, Türk Telekom çalışanlarının önemini anlatabilmişse ne güzel…

Sahi; Türk Telekom kendisine milyonlarca lira geri dönüşüm sağlayabilecek bu tanıtım etkinliği için hikayenin kahramanı Yılmaz Çubuk’a ciddi bir ödeme yaptı mı?

Neyse konuya geçelim…

Türk Telekom’un çalışanlarının yaşadığı gerçek olay viral video ile sosyal medyaya taşındı. Duygu yüklü videosunda, Beytüşşebap’ta askerlik yapan oğluna ulaşamayan anneyi oğluyla uydu telefon aracılığıyla buluşturmasını anlatıyor.

Anne ile asker oğlunu uydu telefonu üzerinden buluşturdu

Türk Telekom çalışanı Yılmaz Çabuk’un hikayesinden ilham alarak hazırlanan videoda, günlerdir birbirinden haber alamayan anne ile oğulun telefon sayesinde buluşması anlatılıyor. 2012 yılında Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde yaşanan heyelan sebebiyle kopan hatlar yüzünden oğluna günlerdir ulaşamayan asker annesi, son çare olarak Şırnak Türk Telekom İl Müdürlüğünü arayarak yardım istiyor. O dönemde Şırnak’ta görev yapan Yılmaz Çabuk ise annenin yüreğine su serperek, anneyi oğluyla konuşturuyor.

Yılmaz Çabuk, oğlundan haber alamayan endişeli anneye yardım etmek için önce Beytüşşebap’ta heyelan meydana geldiğini ve ekiplerin durmaksızın kopan kabloları bağlamak için çalıştıklarını söyleyerek asker annesinin oğlundan haber beklemesini söylüyor. Çabuk, anneye yardım etmek için bölgedeki ekipleri seferber ediyor. Askerin görev yaptığı birliğe giden Yılmaz Çabuk, anneyi uydu telefon ile askerdeki oğluyla konuşturuyor. Oğlunun sesini duyan ve rahatlayan annenin endişesi, sevinç gözyaşlarına dönüşüyor.

Paul Doany: ’33 binden fazla iyilik elçimiz, iyi zamanda olduğu kadar zor zamanda da insanımızın yanında’

Video, Türk Telekom CEO’su Paul Doany’nin “Hiç kopmayan bağları sağlamlaştırmanın gururuyla” sözleriyle son buluyor. Doany, tüm Türk Telekom çalışanlarının ‘Türkiye’ye Değer’ bilinciyle ülkenin dört bir yanına iletişim altyapısını taşımak ve hiç kopmayan bağları sağlamlaştırmak için gayret ettiklerini belirterek, “Türk Telekom olarak öncelikli misyonumuzu insana dokunan ve insana fayda sağlayan teknolojileri sunmak” olarak görüyorum. Şırnak’taki çalışanımız ve yaşadığı olay da bunun en büyük göstergelerinden biri. Türkiye’nin 81 ilindeki 33 binden fazla çalışanımız, aynı zamanda ülkenin en ücra köşesine kadar uzanan iyilik elçilerimiz durumunda. Teknolojiyi ve Türk Telekom’un gücünü kullanarak, hasret çeken gönülleri birleştirmek, insanları buluşturmak ve mutlu etmek için çalışıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın da Türk Telekom’un kesintisiz iletişim sağlamanın yanında, 33 binden fazla iyilik elçimizle, iyi zamanlarda olduğu kadar zor zamanlarında da yanlarında olduğumuzu bilmelerini isterim. Şirketimizin başlatmış olduğu proje kapsamında çalışanlarımızın insana dokunan hikayeleri toparlandı, başarılı bulunanlar ödüllendirildi ve bazıları Yılmaz Çabuk’un hikayesinde olduğu gibi video ile canlandırıldı. Önümüzdeki dönemde de ülkenin dört bir yanında çalışan ve insanlara değer katmak için gayret eden çalışanlarımızın bu hikayelerini paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Türk Telekom CEO’su Paul Doany’nin Türkçe seslendirdiği ve “Hiç kopmayan bağları sağlamlaştırmanın gururuyla” sözleriyle son bulan videoyu BURAYI tıklayarak izleyebilirsiniz.

 

Bu Haber 1332 defa okunmuştur.
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!