BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİNİN FEDAKAR DAVRANIŞIBİLİŞİM ÖĞRETMENLERİNİN FEDAKAR DAVRANIŞI

Tarih: 2017-11-30

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde görev yapan bir gurup Bilişim Teknolojileri ve Rehber öğretmenleri özelikle köy okullarında bozulmuş, kullanılmaz durumda olan bilgisayarları tamir ederek, kullanılır duruma getiriyor.

Camikebir Mahallesinde bulunan Osman Esat Efendi İmam Hatip Ortaokulu bodrum katında çalışmalarını yürüten fedakar öğretmenler, boş zamanlarında arızalı bilgisayarları onarıyor. Bugüne kadar yüzlerce kullanılmaz durumda olan bilgisayarı tamir ederek tekrardan eğitime kazandıran öğretmenler, atıl bilgisayar parçalarından topladıkları 17 bilgisayar ile teknoloji sınıfı oluşturdu.

Konuyla ile ilgili bilgi veren bilgisayar öğretmeni Sertaç İlhan, "Bu projeye başlamamızın amacı, atıl durumunda olan, kullanılmayan, hatta bir nevi yıllardır kullanılmadığı için farelerin yuva kurduğu bilgisayarları derleyip toparlayıp tekrardan eğitime kazandırmaktır. Buraya getirdiğimiz bilgisayarlarda ciddi bozukluklar var, özelikle elektrik akımımın düzenli gelmediği ve düşük akımlar olduğu için özelikle bilgisayarların ana kartları yanıyor. Bizde topladığımız ve yıllardır iş göremeyen bilgisayarlarımız için değişik parçaları satın alarak ve bozulan yerleri tamir ederek tekrardan eğitime kazandırıyoruz" dedi.

Tamir ettikleri bilgisayarların içinde farelerin yuva kurduğunu söyleyen İlhan, "Yıllardır depolarda duran bilgisayarların kasaları öyle bir zarar görmüş ki, bu kasalarda fareler dahi yuva kurmuş. Bu kasalar farelerin pislikleriyle dolu. Bizde arkadaşlarımızla birlikte özelikle mesai saatleri dışında buraya geliyor ve özenle bu kasaların içini temizliyor ve tamir ediyoruz" şeklinde konuştu.

-Eski bilgisayarlar yeni eklemelerle çok daha hızlı çalışıyor

Eski bilgisayarları tamir ettikten sonra yeni bilgisayar hızına kavuştuklarını belirten Sertaç İlhan şunları söyledi:

"Eski bilgisayarlar bilindiği gibi çok yavaştı, şimdi internet çağında olduğumuzdan, hızlı bilgisayarlara ihtiyaç var. Bizde atıl durumda olan bilgisayarları günümüz şartlarının hızına eriştirmek amacıyla, bazen iki bilgisayarın parçalarını bir bilgisayarda toplayıp hızlı çalışan bilgisayarlar elde ediyoruz."

15 Temmuz Şehidi Suat Aloğlu Ortaokulunda teknoloji sınıfı kurduklarını söyleyen fedakar öğretmen, "Çok şükür bu projemizle çok güzel çalışmalara imza atıyoruz. Birkaç gün önce en güzel çalışmalarımızdan biri Şehit Suat Aloğlu Ortaokulunda gerçekleştirdik. Arkadaşlarla birlikte okulumuz atıl durumda ki bilgisayarlardan 16+1 bilgisayar kazandırarak bir teknoloji sınıfını oluşturduk ve öğrencilerimizin hizmetine sunduk, yaklaşık bir aydır ders gören öğrenciler bilgisayarlardan çok memnun. Bu çalışmalarımızda gerek maddi ve gerekse manevi olarak devamlı yanımızda olan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nuri Kapanoğluna teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Bilişim Teknolojileri ve rehber öğretmenlerinin çalışmalarını yerinde inceleyen ve kendilerini tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, "Değerli hocalarım böyle bir proje ile yanıma geldiğinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ne gerekiyorsa yanlarında olduğumuzu belirttik. Gerçekten kısa bir süre zarfında çok güzel ve ciddi çalışmalara imza attılar. Yıllardır özelikle kırsal mahalle okullarımızda kullanılmayan, hurdaya çıkmış bilgisayarları bazen gece setlerine kadar çalışarak onarır işler hale getiriyorlar. Bu önemli ve fedakar çalışmaları için hocalarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Bu Haber 237 defa okunmuştur.
PTT’DEN SAİD-İ NURSİ PULU
ÜNİVERSİTELİ İŞSİZLER 55 İLİN N
BORÇ ŞAMPİYONU TELEKOM KÂR ETMİ
TELEKOM KRİZİ MECLİSE TAŞINDI
CEP FATURASINI AZALTMADA 7 ADIM
PTTMESSENGER %100 YABANCI
TELEKOM´U ÇİNLİLER ALIYOR
´YERLİ WHATSAPP´ PTT
BELEDİYE BAŞKANINA ÖZEL PUL
PTT´DEN ´ESNAF KART´A AVANTAJ İM
BÖYLE POSTACILAR DA VAR!
PTT 2000 KİŞİ ALACAK! SON GÜN
BAZ İSTASYONU KURULUMU KOLAYLAŞT
METİN ATALAR´IN ANNESİ VEFAT ETT
TÜRK TELEKOM DEVLETE Mİ DÖNÜYOR?
TÜRK TELEKOM BORÇLARINI YAPILAND
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!