Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİNİN FEDAKAR DAVRANIŞIBİLİŞİM ÖĞRETMENLERİNİN FEDAKAR DAVRANIŞI

Tarih: 2017-11-30

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde görev yapan bir gurup Bilişim Teknolojileri ve Rehber öğretmenleri özelikle köy okullarında bozulmuş, kullanılmaz durumda olan bilgisayarları tamir ederek, kullanılır duruma getiriyor.

Camikebir Mahallesinde bulunan Osman Esat Efendi İmam Hatip Ortaokulu bodrum katında çalışmalarını yürüten fedakar öğretmenler, boş zamanlarında arızalı bilgisayarları onarıyor. Bugüne kadar yüzlerce kullanılmaz durumda olan bilgisayarı tamir ederek tekrardan eğitime kazandıran öğretmenler, atıl bilgisayar parçalarından topladıkları 17 bilgisayar ile teknoloji sınıfı oluşturdu.

Konuyla ile ilgili bilgi veren bilgisayar öğretmeni Sertaç İlhan, "Bu projeye başlamamızın amacı, atıl durumunda olan, kullanılmayan, hatta bir nevi yıllardır kullanılmadığı için farelerin yuva kurduğu bilgisayarları derleyip toparlayıp tekrardan eğitime kazandırmaktır. Buraya getirdiğimiz bilgisayarlarda ciddi bozukluklar var, özelikle elektrik akımımın düzenli gelmediği ve düşük akımlar olduğu için özelikle bilgisayarların ana kartları yanıyor. Bizde topladığımız ve yıllardır iş göremeyen bilgisayarlarımız için değişik parçaları satın alarak ve bozulan yerleri tamir ederek tekrardan eğitime kazandırıyoruz" dedi.

Tamir ettikleri bilgisayarların içinde farelerin yuva kurduğunu söyleyen İlhan, "Yıllardır depolarda duran bilgisayarların kasaları öyle bir zarar görmüş ki, bu kasalarda fareler dahi yuva kurmuş. Bu kasalar farelerin pislikleriyle dolu. Bizde arkadaşlarımızla birlikte özelikle mesai saatleri dışında buraya geliyor ve özenle bu kasaların içini temizliyor ve tamir ediyoruz" şeklinde konuştu.

-Eski bilgisayarlar yeni eklemelerle çok daha hızlı çalışıyor

Eski bilgisayarları tamir ettikten sonra yeni bilgisayar hızına kavuştuklarını belirten Sertaç İlhan şunları söyledi:

"Eski bilgisayarlar bilindiği gibi çok yavaştı, şimdi internet çağında olduğumuzdan, hızlı bilgisayarlara ihtiyaç var. Bizde atıl durumda olan bilgisayarları günümüz şartlarının hızına eriştirmek amacıyla, bazen iki bilgisayarın parçalarını bir bilgisayarda toplayıp hızlı çalışan bilgisayarlar elde ediyoruz."

15 Temmuz Şehidi Suat Aloğlu Ortaokulunda teknoloji sınıfı kurduklarını söyleyen fedakar öğretmen, "Çok şükür bu projemizle çok güzel çalışmalara imza atıyoruz. Birkaç gün önce en güzel çalışmalarımızdan biri Şehit Suat Aloğlu Ortaokulunda gerçekleştirdik. Arkadaşlarla birlikte okulumuz atıl durumda ki bilgisayarlardan 16+1 bilgisayar kazandırarak bir teknoloji sınıfını oluşturduk ve öğrencilerimizin hizmetine sunduk, yaklaşık bir aydır ders gören öğrenciler bilgisayarlardan çok memnun. Bu çalışmalarımızda gerek maddi ve gerekse manevi olarak devamlı yanımızda olan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nuri Kapanoğluna teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Bilişim Teknolojileri ve rehber öğretmenlerinin çalışmalarını yerinde inceleyen ve kendilerini tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, "Değerli hocalarım böyle bir proje ile yanıma geldiğinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ne gerekiyorsa yanlarında olduğumuzu belirttik. Gerçekten kısa bir süre zarfında çok güzel ve ciddi çalışmalara imza attılar. Yıllardır özelikle kırsal mahalle okullarımızda kullanılmayan, hurdaya çıkmış bilgisayarları bazen gece setlerine kadar çalışarak onarır işler hale getiriyorlar. Bu önemli ve fedakar çalışmaları için hocalarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Bu Haber 174 defa okunmuştur.
57BİN YABANCI SERMAYELİ ŞİRKET V
İLK SMS 25 YIL ÖNCE GÖNDERİLMİŞT
TURKCELL´İN ENSAR VAKFI DAVASI
WhatsApp´a DÖRT YENİ ÖZELLİK
YÜCEL´LERİN BABALARI VEFAT
TORBA KANUN YÜRÜRLÜKTE
RAMAZAN ÖRS VEFAT ETTİ
BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİNİN FEDAKAR
TÜKETİCİ DANIŞMANINIZ DİYOR Kİ;
İBRAHİM CEPHE VEFAT ETTİ
SUPERONLİNE FİBER 3 MİLYON KONUT
TBV: WIKIPEDİA YASAĞI ZARAR VERİ
MURAT MURATOĞLU´NUN MUHTEŞEM YAZ
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
İKİNCİ EL ARAÇTA PTT DESTEĞİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!