7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
ANLAT DERDİNİ  TELEKOMCULAR DERNEĞİNEANLAT DERDİNİ TELEKOMCULAR DERNEĞİNE

Tarih: 2017-12-15

Derneğimize çok ilginç e-postalar geliyor. Her e-posta adresine gelen, reklam, kampanya, imza çağırısı vb e-postalardan bahsetmiyoruz. Derneğimiz kamuoyunda ses getirdikçe, etkinlikleri medyada yer aldıkça bize olduğumuzdan  fazla güç vehmeden okuyucularımız/takipçilerimiz, ilgili ilgisiz sorunlarını bize aktarıyorlar.

Bu durum, bizim için onur verici olmakla birlikte yurttaşlarımızın problemlerini çözememenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Özellikle burs talepleri içimizi kanatıyor. Ayrıca, bu e-postaları okumak oldukça zamanımızı alıyoruz, bazen bu e-postalar yüzünden üyelerimizin bilgi soran, haber bildiren e-postalarını atlayabiliyoruz..

Sadece bu hafta içinde aldığımız e-postalardan  size de ilginç gelebilecek bazılarını bilginize sunuyoruz.

Türk Telekom yerine bize e posta gönderenler var;

“ödemesini yaptığım fatura bana tekrar iade olarak çıkmış durumda. Ben bayinize elden ödeme yaptım ve bayi onu kendi kartından çektirerek verdiğimiz parayı cebine atmış. Ve kartından yaptığı ödemeyi tekrar geri çekmiş. ben hala borçlu görünüyorum ve o faturanın iptali istiyorum onun ödemesini yapmam. ve savcılığa başvuruda bulunup dava açaçam, BTK'yada şikayetimi bilgilendirecem. Ödemesini 26 eylülde yapmıştım görseli elimde var, ve ödendiğine dair faturayı mailime istemiştim sizinde gönderilen mailden bakıp faturamı çoook acil iptal etmenizi istiyorum”

Operatörleri şikayet edenler var;

“İyi günler adım H.... S... ben tekirdag ergenede oturuyorum evimde 10 günü geçkin internet bağlantısı yok yol yapım çalışmasinda dışarıdan kablo kopmus müşteri hizmetlerini arıyorum arıza kaydı oluşturuyorlar ama gelen giden yok ve kullanmadigim ürün için para odeyecegim bu nasıl bir hizmet anlayışı lütfen ilgilenir misiniz “

BYS’ye veya Sağlık Yardım Vakfına göndereceği mesajı bize gönderenler var;

“Ben üyeniz  H. A. 1…30 sicil numaralı  Yeni Şehir Türk Telekom Müdürlüğü  İzmir de çalışmaktayım. 2017 yılı 6. Ve 9. aylarında İzmir Medical Park ta KBB Dr.U. D.......r  tarafından  iki kez ameliyat oldum. Burnumun şekli  eski  halinden kötü bir duruma geldi. Bu durumda sizden ne şekilde  yardım  alabilirim. Bilgilerinize arz ederim.”

“Merhaba , Şirkette ki arkadaşlarımla Vakfa üye olduk arkadaşlarıma üye oldunuz diye mesaj gelmiştir. Fakat bana mesaj  gelmemiştir. Konuyla alakalı yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler,”

“Türk telekom sağlık ve sosyal yardım vakfına üye olmak istiyorum. Yani olabiliyor muyum eşim diyanette memur. Ben bu vakfın sağlık sisteminden üye olarak yararlanabilir miyim eniştem asistte çalışıyor ondan duydum ve çok begendim gerçekten mükemmel hizmetiniz var” 

İş talebinde bulunanlar var;

“İyi bir iş geçmişim ve tecrübem var. Calışkan prensipli,öğrenmeye açık,keyifli  bir çalışanım. Kurumsallıga önem veriyor ve firmanızda çalışmak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler”

PTT’ye Göndereceği dilekçeyi bize gönderenler var;

“Merhabalar ; Ümraniye T…ş ilkokulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktayım çocuklarım (öğrencilerim) için İstiklal Harbimizde PTT”  adlı kitabınız dan rica ediyorum . Eğer sizin için de uygunsa  iletişim ve adresimiz;”

Başka Derneklere Göndereceği Dilekceyi bize gönderenler var;

“Üyesi olduğum ……… Elemanlar Derneği’nden üyeliğimin sonlandırılmasını istiyorum.Gereğini arz ederim.” M.H

………. Derneği’ nden istifa etmek istiyorum. Bu konu hakkında ne yapmam gerekiyor. Konu hakkında yardımcı olurmusunuz ?  İyi çalışmalar.” M….. Bostan

Üyemiz olmadığı halde, istifa dilekçesi gönderenler var;

“Telekomcular derneğinden istifa talebime ilişkin dilekçe ektedir. Gereği hususunda; A.K.

(Muhtemelen başka dernekten istifa edecekken bize  gönderilmiş bir dilekçe)

Niye bize gönderildiğini anlayamadığımız e-postalar var

Jetonlu telefonlara ne olduğu ile ilgili ve temin edip edemeyeceğime dair bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Bu konu benim için çok önemli olduğunu belirtmek isterim, olumlu yada olumsuz geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Burs Talebi olanlar var;

“Ben Gaziantep Tıp Fakültesi öğrencisiyim. Dokuz kardeşiz ve küçük kardeşim dışında hepimiz öğrenciyiz. Babam usta olmayıp ilerlemiş yaşına ve bazı rahatsızlıklarına rağmen bazen çalışmaktadır. Kardeşlerim MARDİN/Midyat'ta iyi öğrenim veren bir okul, bir dershane ya da bir kurs olmadığı için KPSS'ye hazırlanan abim, üniversite okuyup DGS'ye hazırlanan kardeşim, 10.sınıfa giden kardeşim ve üniversiteye bu sene yeni başlayan kardeşimle beraber beş kişi daha ucuz, daha dar ve daha alçak bir bodrum daireye geçmek zorunda kaldık. Zaten daha öncesinde iyi bir dershane varken gidemediğim için ve zamanımızda ders verebilecek hocalar olmadığı için istemediğim bir bölüme yerleşmek zorunda kaldım ve o sıralarda başbakanlık bursunu da kazanmıştım. Ancak tekrar hazırlanmam sonucunda krediye dönüşen burstan imkanlar dahilinde tıpa yerleştim. Yalnız krediye dönüşen bursun kesilmesinden dolayı kötü sıkışmaya başladım. Bu sene maddi kısıtlamalarla öğrenimimize devam ediyor olmamız, bir kardeşim üniversiteye hazırlık için karşılayabilecek durumumuz olmamasına rağmen daha düşük ücretli bir dershaneye gitmesi ve bazı borçlarımızdan dolayı kötü zor bir duruma girdiğimizi bu durumda öğrenim hayatımızda bize biraz yardımcı olabilmeniz durumunda müteşekkir kalırız. Saygılar...”

 

“Öncelikle kendimden bahsedeyim ben F........ S.... şanlıurfa suruçlu doğumluyum. Ben  1996 yılından beri babasız büyüyen ve çetin koşular altında okumayı hayatında kendine ilke edinen ve Türkiye şartlarında eğitim sisteminden dolayı ve yanlış tercihi olarak  2008 yılında kazanmış olduğum okulu  2012 yılında yani  Süleyman Demirel Üniversitesi  Jeofizik Mühendisliğini başarıyla bitirdim. ancak aklımdaki çocukluk hayalim olan Tıp Fakültesinden ( Tek amacım ALLAH şahittir ki insanlara ve ülkeme faydalı bir Doktor olmaktir) hiç bir zaman vazgeçemedim Türkiye şartlarında hatta sınır ötesinde denedim bunu. Ve bu yıl Cambridge Assessment tarafından hazırlanan  IMAT( INTERNATIONAL MEDICAL ADMISSION TEST)'te girmiş olduğum sınavda italya Siena Devlet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazandım ve kabulum gerçekleşti bu eklerde belge olarak mevcuttur. Bunun neticesinde  yaşlı ve %10 ancak gören ve  hasta annemle yanlız yaşamaktayım ve hem benim hemde annemin en büyük hayali olan bu okulu okuyup bitirip ülkeme ve insanlara gerçek anlamda  faydalı bir Doktor olup insanlık adına birşeyler yapmak istiyorum Tıpta. Bu vesileyle sizden talebim bana bu okuma sürecinde elinizdeki imkanlar doğrultusunda bir yardım bursu  bu süre boyunca kalacak  yerim bile yok şuan . Sizden tek isteğim  bir insana yatırım bu insanda, yarın tüm insanlar için faydalı bir Doktor olmak için çaba sarf edecek ve burs sağlayacak benim durumda olan ve yardıma ihtiyaç olan insanlar için  gece gündüz demeden. Yüce ALLAH sizin gibi hayırsever insanların yapacağı yardımı kendi katında kabul buyursun efendim .     

Balıkesir fen lisesinden bu sene mezun oldum. LYS de orta düzeyde bir sıralama elde ettim. Yeterli miktarda burs alabilirsem daha iyi üniversitelerde okuyup kendimi kanıtlamak istiyorum. Bu sebepten dolayı derneğinizden burs talep ediyorum. İlginiz için teşekkürler.

 

Ben Ş…. D….. 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi hazırlık öğrencisiyim.Ailemin maddi durumu iyi değil.Babam işçi, annem ev hanımı ve 2 kardeşim var. Ablam …. Balıkesir Üniversitesi Edebiyat Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi ve kardeşim ……,  ….. TÜRK TELEKOM Fen Lisesi 11. sınıf öğrencisidir. Ben de ……. TÜRK TELEKOM Fen Lisesi 2013-2014 mezunuyum. Eğitime verdiğiniz bu değeri baz alarak yazmaya karar verdim. Ailemin maddi durumu nedeniyle bu yıl veya gelecek yıl sizden burs almak istiyorum. Şu an kyk bursu da dahil burs almıyorum. Eğer yardımcı olursanız ve bilgilendirirseniz çok sevinirim. Gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederim.

 

 

Bu Haber 701 defa okunmuştur.
METİN ATALAR´IN ANNESİ VEFAT ETT
TÜRK TELEKOM DEVLETE Mİ DÖNÜYOR?
TÜRK TELEKOM BORÇLARINI YAPILAND
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
KAPTANER, KÜLTÜR A.Ş. GENEL MÜDÜ
BTK UZMAN YARD. SINAVI BAŞVURULA
SGK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?
PTT İLE KATAR´A E-İHRACAT YOLU A
BİLGİSAYARINIZDA VİRÜS VAR MI?
VODAFONE´UN 2017 YILI
TURKCELL 2017´NİN ENLERİNİ AÇIKL
BTK´NIN BAYLOCK RAPORU
AÇMA KAPAMA ÜCRETİ KALKTI
KİT´LERDE TAŞERON SORUNU
2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!