7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
İMODSANCILARDAN BİRLİK  VE VEFA BULUŞMASIİMODSANCILARDAN BİRLİK VE VEFA BULUŞMASI

Tarih: 2017-12-19

2009 yılında başlayarak geleneksel hale gelen “İMODSANCILAR YEMEĞİ”nin dokuzuncusu yapıldı.

 

1995 yılında PTT’nin ikiye ayrılmasından sonra, Türk Telekom İmalat Makine Onarım Donatım Sanayi Müessesesi adıyla kısaca İMODSAN olarak tanınan kurumun; Bir kısmı emekli olan, bir kısmı da Türk Telekom'dan ayrılan personeli “HASRET TOPLANTILARI” adıyla dokuzuncu yılda da bir yemek düzenledi.

 

Daha önceki yıllarda olduğu gibi, Eski Yönetim Kurulu Üyemiz Rıza ŞAHİNER,  Dernek Üyelerimiz Âdem ÜNSAL ve Bahattin FENNİ ile İsmail Hakkı BAYRAM, Nail ALTUN ve Çetin ÖZBEN arkadaşlarımızın, içten çaba ve gayretleri ile tertip edilen yemek, 16 Aralık 2017 tarihinde PTT Ulus Lokalinde gerçekleşti.

 

Bu yemeğin daha önceki yıllardaki yemeklere göre farkı ise, Yemeğe Telekomcular Derneği Başkanı Sayın Zafer TEKBUDAK ile beraber Yönetim Kurulu Üyeleri, Sayın Gülbahar Gülbaşar GÖKSU ve Sayın Nurdan TAN’ın katılımları oldu.

 

Her yılın Kasım veya Aralık ayının üçüncü haftasında toplanmayı geleneksel hale getiren, İMODSANCILAR bu yılı da boş geçmediler.

 

Yemeğe başlamadın önce Telekomcular Derneği Başkanı Sayın Zafer TEKBUDAK bir konuşma yaptı. Konuşmasında vefadan, birlik ve beraberlikten, PTT ve Türk Telekom’un geçmişinden bahseden Sayın TEKBUDAK, böylesine yoğun katılımlı ve her yıl düzenli olarak yapılan bir ortamda İMODSAN’cılarla bir arada bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

Özellikle sekiz yıldır bu yemeklere düzenli olarak katılan İMODSANCILARIN yüzlerindeki tebessümden, bu yemeği özlemle bekledikleri anlaşılıyordu. Çok uzun zamandır birbirini göremeyen arkadaşların bir araya gelmesiyle, sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen davette yemekler yenildi, çaylar içildi, koyu sohbetler yapıldı.

 

Günümüzde giderek önemini yitiren arkadaşlık, dostluk ve kardeşlik gibi bağların koparılmaması, birlik, beraberliğin devamı, arkadaşların birbirine olan hasret ve özlemlerinin giderilmesi için bu yemeğin; mutlaka gelecek seneler de düzenli olarak tekrar edilmesi gerektiği dile getirildi.

 

Ayrıca, yemeğin düzenlenmesinde emeği geçen arkadaşlara, teşekkür ve dua edildi.

 

Herkesin yüzünün güldüğü, birbirini özlemiş, İMODSAN’lI eski dostların bir arada neşelendiği, birbirlerini dinleme ve anılarını tazeleme fırsatı bulduğu davet, hatıra fotoğrafları çekilerek sona erdi.  
Bu Haber 763 defa okunmuştur.
AHMET ARAT VEFAT ETTİ
BAHTINUR ERSEN’İN BABASI VEFAT E
ALİ ATMACA´NIN BABASI VEFAT ETTİ
ÜMMET EREN VEFAT ETTİ
ZUHAL ÇELİK´İN ANNESİ VEFA
RAMADAN İLÇİKTAY AMELİYAT OLDU
ŞAKİR TALU VEFAT ETTİ
TARIK KORAY VEFAT ETTİ
ÖMER BAŞKURT VEFAT ETTİ
ATANUR YILMAZ YAZDI: GEÇMİŞE ÖZL
MEHMET DİNLER VEFAT ETTİ
ALP ARSLAN’IN BABASI VEFAT ETTİ
ZAFER AYKIRI’NIN BABASI VEFAT ET
SABAHAT ÖZGÜR´ÜN ANNESİ VEFAT ET
SEMA YASAK’IN KIZI TRAFİK KAZASI
İMODSANCILARDAN BİRLİK VE VEFA
ŞEHİT YILMAZ ERZ’İ RAHMETLE ANIY
MUSTAFA AKGÜL´Ü KAYBETTİK
BEKİR ÖZTOPRAK AMELİYAT OLDU
HATİCE G.ŞAHMAN 2018 EDEBİYAT TA
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!