Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/umitseno/telekomculardernegi.org.tr/ayarlar.php on line 7

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/umitseno/telekomculardernegi.org.tr/ayarlar.php on line 24

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/umitseno/telekomculardernegi.org.tr/haberdetayi.php on line 24

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/umitseno/telekomculardernegi.org.tr/haberdetayi.php on line 27
MUTLU YILLAR... | Telekomcular Derneği
 
 
MUTLU YILLAR...MUTLU YILLAR...

Tarih: 2019-12-31

MUTLU YILLAR….

Değerli arkadaşlar;
Hepinizin hatırlayacağı gibi Türk Telekom 2005 yılında özelleştirildiğinde, Türkiye tarihinin en büyük ve en önemli özelleştirmelerinden biri olarak görülüyordu.
Ancak OTAŞ'ın aldığı borcun bankalara devredilmesi ve yöneticilerinin tası tarağı toplayarak, apar topar ülkemizi terk etmeleri başarısız bir özelleştirme" olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.
Türk Telekom’da yıllarca gece gündüz demeden hizmet veren çok değerli personeli, gerek başka kurumlara gönderilerek, gerekse emekli olmaya zorlanarak uzaklaştırılıp, yerlerine Türk Telekom’la ilgili hiçbir bilgisi olmayan sözde yöneticiler getirilerek içeride kalan arkadaşlarımızın da huzurunu bozan bir sistem geliştirildi.
Yeni sistemde yöneticilere çok yüksek miktarda ücretler ödenirken, alt kademede canla başla çalışan arkadaşlarımıza çok komik ücretler reva görüldü.
Personel sayısı azaltılarak, çalışanların üzerine daha fazla yük bindirildi. Ancak bu yanlış uygulama Türk Telekom’un prestij kaybetmesine neden oldu. Arızaların uzun sürede giderilmesi ve uzun süre yapılamayan bağlantılar vatandaşı canından bezdirdi.
Türk Telekom Genel Müdürü “7.5 milyon km. fiber döşedik” diyerek bizleri kandırırken (Ülkemizde bu gün 371 bin km fiber optik şebekesi var. Bunun 150 bin km’si zaten özelleşmeden önce döşenmişti. Sn. Genel Müdür 7.5 milyon Km rakamına nasıl ulaştı, anlayamadık.), vatandaş evine internet bağlatmak için torpil arar oldu.
Türk Telekom’da bunlar yaşanırken ülkemizde de bizleri mutlu etmeyen birçok gelişme yaşandı.
2019 yılı da Türk toplumuna huzur vermedi.
Belediye Başkanlığı seçimleri, Ekonomik kriz, kadın cinayetleri, çocuklara taciz ve tecavüz, pırıl pırıl beyinlerin yabancı ülkelerde iş araması, Barış Pınarı Harekatı, depremler, ülkemize gelen Suriyeliler, işsizlik, Kanal İstanbul, yerli ve milli otomobil, yeni kurulan partiler derken bir yıl daha geride kaldı.
Dünyanın en güzel coğrafyasında yaşayan, ancak mutsuzluk alın yazısı olan bir millet olduk.
2020 yılından beklentilerimiz var, ancak gerçekleşmesi konusunda umutlu değiliz.
Tüm bu olumsuzluklara rağmen Yeni yılın size, ailenize ve milletimize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.
Bu güne kadar hayatlarını yitiren arkadaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.

Zafer Tekbudak

Bu Haber 2419 defa okunmuştur.
MUZAFFER ÜNVER´İN BABASI VEFA
Dr. MEHMET HOZİKLİGİL VEFAT E
MUSTAFA LÜTFİ UZUNER VEFAT ET
ÜLKÜ ALTINOK VEFAT ETTİ.
ERDAL ERDEM´İN KIZI EVLENİYOR
TUNAY AKBULAK VEFAT ETTİ.
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.
TÜLİN FİDAN VEFAT ETTİ.
FEVZİYE ÖĞRETMEN VEFAT ETTİ
SÜLEYMAN DEMİREL´İ ANIYORUZ
ARAŞTIRMACI YAZAR FAZLI KÖKSAL
NİHAT BAŞKAYA VEFAT ETTİ.
RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
HALİL YALÇIN BÖBREK NAKLİ OL
NURDAN TAN´IN ANNESİ VEFAT ET
SALİM YALKUT VEFAT ETTİ.
KABRİN NURLA DOLSUN KÜÇÜK PR
KONFERANS İPTALİ
CELAL ÇAM VEFAT ETTİ
MEHMET KOÇ´UN ANNESİ VEFAT ET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!