Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/umitseno/telekomculardernegi.org.tr/ayarlar.php on line 7

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/umitseno/telekomculardernegi.org.tr/ayarlar.php on line 24

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/umitseno/telekomculardernegi.org.tr/haberdetayi.php on line 24

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/umitseno/telekomculardernegi.org.tr/haberdetayi.php on line 27
SÜLEYMAN DEMİREL´İ ANIYORUZ | Telekomcular Derneği
 
 
SÜLEYMAN DEMİREL´İ ANIYORUZSÜLEYMAN DEMİREL´İ ANIYORUZ

Tarih: 2020-06-17

TÜRK SİYASETİNİN DUAYENİ MERHUM 9. CUMHURBAŞKANIMIZ SÜLEYMAN DEMİREL’İ RAHMET VE SAYGIYLA  ANIYORUZ

Merhum Süleyman Demirel ülke yönetiminde uzun yıllar söz sahibi oldu.
Son derece hoş görülü, vatandaşı ile kavga etmeyen, güler yüzlü, espri anlayışı oldukça yüksek bir siyasetçiydi.  Kendine has üslubu (neeerde galmıştık, Gap’ı gaptırmam, yollar yürümekle aşınmaz) ve zekasıyla Türk siyasetine damga vuran, büyük devlet adamıydı.

Kendisiyle 3 kez yollarımız kesişti.

1988 yılında Elektrik Mühendisleri Odası Genel Kurulunda  dinleme şansına sahip oldum. İnşaat Mühendisi olmasına rağmen enerji konusunda Elektrik mühendisleri kadar bilgiye sahipti.

İkinci karşılaşmamız Yenişehir Telekom Müdürü olduğum 90’lı yıllara denk geldi.
Kablo Tv sorunları nedeni ile teknik ekibimle Güniz sokaktaki evine gittik. Kendisi hiç bir şekilde işimize karışmadığı gibi merhum eşi Nazmiye hn. da tüm kibarlığı ile hiç bir işimize karışmadı, bazı aksaklıkların düzeltilmesi için arkadaşlarıma ne yapmaları gerektiğini anlatırken, “arkadaşları yormayalım” dedi. Salondaki yemek masası üzerindeki yiyeceklerden bize ikram etti.

3.ncü karşılaşmamız ise 2010’lu yıllarda Telekomcular Derneği yönetim Kurulu üyeleri Fazlı Köksal, Yılmaz Yazıcı, Nurdan Tan, Dinçer Yetişer, Rıza Şahiner ve Aynur Cavcav ile Güniz Sokak’taki evinde kendisini ziyaretimizle gerçekleşti.

Büyük bir kütüphaneye dönüştürdüğü bir odada bizleri misafir etti. 1 saate yakın kendisi ile sohbet ettik. Türk Telekom’un özelleştirilmesi adı altında çekilen peşkeşi konuştuk. İleri yaşına rağmen ülke meselelerine ne kadar duyarlı olduğuna ve Türk Telekom’la ilgili tüm gelişmeleri nasıl takip ettiğine bir kez daha şahit olduk. Kendisini dinlemek çok büyük zevkdi.

Bir devlet adamı, bir başbakan, bir cumhurbaşkanı nasıl olunurun en güzel örneğini bize sundu. Kendisini hayranlıkla dinledik ve toplu bir fotoğraf çektirdikten sonra yanından ayrıldık.

Ölümünün 9. yılında Sayın Süleyman Demirel’i ve zarif eşi Nazmiye Demirel’i rahmet ve özlemle anıyoruz.
Mekanları cennet olsun.


Telekomcular Derneği Başkanı
Zafer Tekbudak

Bu Haber 4283 defa okunmuştur.
MUZAFFER ÜNVER´İN BABASI VEFA
Dr. MEHMET HOZİKLİGİL VEFAT E
MUSTAFA LÜTFİ UZUNER VEFAT ET
ÜLKÜ ALTINOK VEFAT ETTİ.
ERDAL ERDEM´İN KIZI EVLENİYOR
TUNAY AKBULAK VEFAT ETTİ.
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.
TÜLİN FİDAN VEFAT ETTİ.
FEVZİYE ÖĞRETMEN VEFAT ETTİ
SÜLEYMAN DEMİREL´İ ANIYORUZ
ARAŞTIRMACI YAZAR FAZLI KÖKSAL
NİHAT BAŞKAYA VEFAT ETTİ.
RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
HALİL YALÇIN BÖBREK NAKLİ OL
NURDAN TAN´IN ANNESİ VEFAT ET
SALİM YALKUT VEFAT ETTİ.
KABRİN NURLA DOLSUN KÜÇÜK PR
KONFERANS İPTALİ
CELAL ÇAM VEFAT ETTİ
MEHMET KOÇ´UN ANNESİ VEFAT ET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!