Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
PTT'YE PERSONEL ALIMIPTT'YE PERSONEL ALIMI

Tarih: 2011-06-24

 PTT’YE 829 MEMUR, 31 MÜHENDİS VE 4 AVUKAT ALINACAK.
PTT’nin İnternet sitesinde yer alan duyuru şöyle:
KPSS 2011/1 Yerleştirmeleri ile Kuruluşumuza 829 Memur, 31 Mühendis ve 4 Avukat alınacaktır.
1- Kuruluşumuzda 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin II Sayılı cetveline tabi sözleşmeli personel istihdam edilmekte olup, bu personel kadro karşılığı değil, pozisyon karşılığı çalıştırılmaktadır.
2- İlk sözleşme altı aylık yapılır, hizmetin olumlu olması halinde bu deneme süresinin ardından sözleşme yılsonuna kadar uzatılır ve bir olumsuzluk olmadığı sürece her yıl yenilenir.
3- Kuruluşumuzda ilk defa görev alacak Memurlar PTT merkezlerimizde gişe hizmetlerinde görevlendirileceklerdir.
4- Günlük çalışma saatleri sekiz saattir. Bazı büyük merkezlerimiz hafta sonu da hizmet verdiğinden buralarda haftanın altı günü de görev yapılmaktadır.
5- Kuruluşumuzda yeni göreve başlayan ve haftanın beş günü çalışan Memura ek ödeme dahil yaklaşık 1.800,00 TL, Mühendise 2.380,00 TL, Avukata 2.100,00 TL ücret ödenmektedir. (Eş ve çocuk yardımı hariç)
6- Kuruluşumuzda yeni göreve başlayıp da haftanın altı günü çalışan Memura ise yaklaşık 1.850.00 TL ücret ödenmektedir. (Eş ve çocuk yardımı hariç)
7- Altı aylık deneme süresi sonunda sicil ve başarı değerlemesi raporu düzenlenir. Düzenlenen sicil raporları puanına göre ücret düzeyi değişmektedir.
8- Kuruluşumuz Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği gereğince isteğe bağlı yer değiştirme talebinde bulunabilmek için bulunulan il sınırları içerisinde en az iki yıl çalışmış olmak gerekmektedir. İsteğe bağlı yer değiştirme başvuruları her yıl Haziran ayı içinde yapılır atamalar ise Ağustos ayı sonuna kadar sonuçlandırılır.
9- Herhangi bir özre bağlı yer değiştirmelerde ise atamadan sonra ortaya çıkan özür durumları ( Eş durumu vb.) dikkate alınır. Atamadan önce mevcut olan özür durumları değerlendirilmeye alınmaz.
10- Devlet Personel Başkanlığının görüşleri doğrultusunda sözleşmeli personelin kurumlar arası nakli mümkün değildir.
11- Kuruluşumuzda görev yapan sözleşmeli personelden hizmeti on yıla kadar olanlara (10 yıl dahil) yılda 20 gün, 10 yıldan fazla olanlara yılda 30 gün ücretli izin verilir. Yıllık izin verilmesine esas hizmetin tespitinde kamu kurum ve kuruluşlarında geçen fiili hizmet süreleri, askerlik hizmeti göz önüne alınır.
12- Yıllık izinler; personelin talebi üzerine izin vermeye yetkili amirin uygun bulacağı zamanlarda toptan veya ihtiyaca göre             kısım kısım kullanılabilir. Bir sözleşme döneminde kullanılmayan izinlerin müteakip sözleşme döneminde kullanılması mümkün değildir.
13- Kuruluşumuzda görev yapan personel disiplin işlemleri yönünden 399 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi olup, bu kararnamede hüküm bulunmayan hallerde ise 657 Sayılı DMK uygulanır.
14- Kuruluşumuz personelinin görevde yükselmeleri PTT Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Buna göre dört yıl görev yapan Memurun Şef, dört yıl görev yapan Mühendisin Başmühendis, sekiz yıl görev yapan Avukatın Müdür ve Hukuk Müşaviri görevde yükselme sınavına girebilmesi mümkündür.
 
 
Bu Haber 4309 defa okunmuştur.
TELİA TURKCELL HİSSELERİNİ SATIY
ÇÖKEN MADEN; MEĞER ÖZELLEŞTİRİLM
ERDOĞAN GÜMÜŞ YAZDI: FRİG YOLU
SENDİKA BAŞKANLARINDAN BYLOCK UY
1350 KİLOMETREDEN MEKTUP VAR
TURKCELL´İN FİNANS ŞİRKETİNE BDD
HUAWEİ AEO SERTİFİKASI ALAN İLK
CERABLUS´A PTT ŞUBESİ AÇIL
PTT GENEL MÜDÜRÜNÜN 60 DANIŞMANI
CEP ŞİRKETLERİNİN BORÇLARI SİLİN
DÜNYANIN EN İYİ PULU: KARS KALES
E.GÜMÜŞ YAZDI; İZNİK´TE GÜN BATI
20 BİN KİŞİYE İŞ: MİLLİ HACKER
CENGİZ YERLİKAYALAR´IN ANNESİ VE
TÜRK MÜHENDİSLERİ ATM YAPTI
HABERLEŞME İLE İLGİLİ KANUNLAR D
PTT´NİN SÖZLÜ SINAVINA DANIŞTAY
PTT´DEN İSTİHDAMA İLİŞKİN AÇIKL
BİRLEŞMİŞ MİLLETLERDEN TURKCELL&
EMEKLİLERE KÖTÜ HABER
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!