"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
PTT'YE PERSONEL ALIMIPTT'YE PERSONEL ALIMI

Tarih: 2011-06-24

 PTT’YE 829 MEMUR, 31 MÜHENDİS VE 4 AVUKAT ALINACAK.
PTT’nin İnternet sitesinde yer alan duyuru şöyle:
KPSS 2011/1 Yerleştirmeleri ile Kuruluşumuza 829 Memur, 31 Mühendis ve 4 Avukat alınacaktır.
1- Kuruluşumuzda 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin II Sayılı cetveline tabi sözleşmeli personel istihdam edilmekte olup, bu personel kadro karşılığı değil, pozisyon karşılığı çalıştırılmaktadır.
2- İlk sözleşme altı aylık yapılır, hizmetin olumlu olması halinde bu deneme süresinin ardından sözleşme yılsonuna kadar uzatılır ve bir olumsuzluk olmadığı sürece her yıl yenilenir.
3- Kuruluşumuzda ilk defa görev alacak Memurlar PTT merkezlerimizde gişe hizmetlerinde görevlendirileceklerdir.
4- Günlük çalışma saatleri sekiz saattir. Bazı büyük merkezlerimiz hafta sonu da hizmet verdiğinden buralarda haftanın altı günü de görev yapılmaktadır.
5- Kuruluşumuzda yeni göreve başlayan ve haftanın beş günü çalışan Memura ek ödeme dahil yaklaşık 1.800,00 TL, Mühendise 2.380,00 TL, Avukata 2.100,00 TL ücret ödenmektedir. (Eş ve çocuk yardımı hariç)
6- Kuruluşumuzda yeni göreve başlayıp da haftanın altı günü çalışan Memura ise yaklaşık 1.850.00 TL ücret ödenmektedir. (Eş ve çocuk yardımı hariç)
7- Altı aylık deneme süresi sonunda sicil ve başarı değerlemesi raporu düzenlenir. Düzenlenen sicil raporları puanına göre ücret düzeyi değişmektedir.
8- Kuruluşumuz Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği gereğince isteğe bağlı yer değiştirme talebinde bulunabilmek için bulunulan il sınırları içerisinde en az iki yıl çalışmış olmak gerekmektedir. İsteğe bağlı yer değiştirme başvuruları her yıl Haziran ayı içinde yapılır atamalar ise Ağustos ayı sonuna kadar sonuçlandırılır.
9- Herhangi bir özre bağlı yer değiştirmelerde ise atamadan sonra ortaya çıkan özür durumları ( Eş durumu vb.) dikkate alınır. Atamadan önce mevcut olan özür durumları değerlendirilmeye alınmaz.
10- Devlet Personel Başkanlığının görüşleri doğrultusunda sözleşmeli personelin kurumlar arası nakli mümkün değildir.
11- Kuruluşumuzda görev yapan sözleşmeli personelden hizmeti on yıla kadar olanlara (10 yıl dahil) yılda 20 gün, 10 yıldan fazla olanlara yılda 30 gün ücretli izin verilir. Yıllık izin verilmesine esas hizmetin tespitinde kamu kurum ve kuruluşlarında geçen fiili hizmet süreleri, askerlik hizmeti göz önüne alınır.
12- Yıllık izinler; personelin talebi üzerine izin vermeye yetkili amirin uygun bulacağı zamanlarda toptan veya ihtiyaca göre             kısım kısım kullanılabilir. Bir sözleşme döneminde kullanılmayan izinlerin müteakip sözleşme döneminde kullanılması mümkün değildir.
13- Kuruluşumuzda görev yapan personel disiplin işlemleri yönünden 399 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi olup, bu kararnamede hüküm bulunmayan hallerde ise 657 Sayılı DMK uygulanır.
14- Kuruluşumuz personelinin görevde yükselmeleri PTT Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Buna göre dört yıl görev yapan Memurun Şef, dört yıl görev yapan Mühendisin Başmühendis, sekiz yıl görev yapan Avukatın Müdür ve Hukuk Müşaviri görevde yükselme sınavına girebilmesi mümkündür.
 
 
Bu Haber 4126 defa okunmuştur.
HALUK CAN ENGİN VEFAT ETTİ
PTT´NİN 15.000 ŞUBESİ OLACAK
BİR KİTAP; İSTANBUL´UN YÜZ
BOR REZERVLERİDE Mİ ÖZELLEŞTİRİL
ÖMER HALİSDEMİR ANISINA ÖZEL PUL
ÖZELLEŞTİRME HAKKINDA BİR TWEET
İNTERNETTE KAR ÇOK YATIRIM YOK
DÜNYANIN EN SAYGIN 100 ŞİRKETİ
BİLİŞİM VE RESİM
PTT VE TELEKOM ORTAK ŞİRKET Mİ K
DESTANIN ADI ÇANAKKALE
16 MART ve MANASTIRLI HAMDİ
ŞİŞLİ PTT ŞUBESİNDE SOYGUN
DOĞU ANADOLU 1. BİLİŞİM BULUŞMAS
BUGÜN SAAT 16´DA KIZILAYDA BULUŞ
TELEFON DİNLENMESİ NASIL ANLAŞIL
CIA BİZİ DİNLİYOR
BTK´DA BY-LOCK OPERASYONU
PTT´NİN KURUMSAL İLETİŞİM GÜCÜ
KADINLARIMIZ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!