"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
İNTERNET HERKESİN HAKKIİNTERNET HERKESİN HAKKI

Tarih: 2013-04-21

D-Smart ve D-Smart Net CEO’su Ali Güven Ali Güven, basın mensuplarıyla buluştuğu toplantıda D-Smart’ın “ İnternet Herkesin Hakkı” kampanyasıyla ilgili bilgi verdi.

Türkiye’de televizyon izleme kültürünün gün geçtikçe geliştiğini belirten Ali Güven, tüplü televizyonlarla başlayan bu sürecin düz ekranlar ve sonrasında HD TV’lerle devam ettiğini belirtti. Piyasada gün geçtikçe penetrasyonu artan ‘Smart TV’lerin kendilerine yeni bir yol açtığını söyleyen Güven, bu cihazlardan azami fayda elde edebilmek için sağlam bir internet bağlantısının şart olduğunu söyledi.

Haziran ayından itibaren internet üzerinden D-Smart içeriğine erişilebilmesine sağlayan internet televizyonu D-Smart BLU’nun kendi başına üyelik alımına başlayacağını belirten Ali Güven, özellikle D-Smart BLU gibi hizmetlerin iyi bir internet bağlantısına ihtiyaç duyduğunu ve bunu Türkiye’de uyguladıkları ‘internet + TV’ paketleriyle sağladıklarını belirtti.

Günümüzde internet erişiminin artık bir insan hakkı statüsünde olduğunu vurgulayan Güven, ülkemizde hala 50 milyon insanın internet erişimine sahip olmadığını belirtti. Bu durumun ana nedeninin kırsal bölgelere fırsat eşitliği sağlanmamasından ileri geldiğini söyleyen Güven, şu aşamada Türkiye’deki sabit internet abonelikleri sayısının büyümesinin oldukça yavaşladığını belirtti. Sabit internet alanında büyüyebilecek tek alanın fiber internet olduğunu ve internet üzerinden medya kullanımı gerçekleştiren kullanıcılar için fiber internetin oldukça gerekli olduğunu vurgulayan Ali Güven, İnternet Herkesin Hakkı kampanyası dahilinde fiber bağlantıyı da oldukça makul fiyatlarla kullanıcılarına sunduklarını sözlerine ekledi.

Türk halkının internet ve Tv’yi bir arada sunan paketlere çok sıcak bakıyor

Türkiye’de internet sağlayıcı olarak 2012 yılında önemli bir büyüme kaydettiklerini söyleyen Ali Güven, bu büyümeyi kullanıcılarına sundukları internet ve TV yayını içeren  ikili paketler sayesinde sağladıklarını belirtti. Abone sayısında sağlanan yüzde 39’luk büyümenin yanında Türk halkının internet ve Tv’yi bir arada sunan paketlere çok sıcak baktığını belirten Güven, İnternet paketi satışlarının yüzde 88’lik bir kısmını bu ikili paketler vasıtasıyla gerçekleştirdiklerini söyledi. Kullanıcıların özellikle limitsiz paketlere yönelik isteğinin olduğunu belirten Güven, 2012 yılında satılan internet paketlerinin yüzde 78’inin limitsiz paket olduğunun altını çizdi.

“İnternet Herkesin Hakkı” kampanyası dahilinde 24 ay boyunca D-Smart abonesi olmayı taahhüt eden kullanıcılarına, D-Smart NET ile 12 ay boyunca ücretsiz internet hizmeti sunacağını açıklayan Ali Güven,  yeni D-Smart abonelerinin, 1 mbps hızında 1 GB kotalı internet paketini bir yıl boyunca ücretsiz kullanabileceğini söyledi.

Türkiye’nin her köşesinin, her köyün ve her hanenin internete kavuşmasının en büyük isteklerinden biri olduğunu vurgulayan Ali Güven, internetin herkesin ihtiyacı ve en önemli haklarından biri olduğuna inandıklarını belirtti. Güven,  “Ayrıca kampanyamız boyunca, tüm internet tarifelerimizi de yüzde 50 indirimle, ihtiyacına uygun paketler arasından özgürce seçme hakkı ile tercihlere sunacağız. Alt yapı maliyeti nedeniyle kullanımı pahalı olan ama daha kesintisiz ve yüksek hızla internet bağlantısı sağlayan fiberin de herkesin hakkı olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle fiber bağlantısını da, üstelik limitsiz olarak, ayda 34,50 TL’ye sunacağız” dedi.

Bu Haber 1016 defa okunmuştur.
BANU SEZEN İLK 50 KADIN İK´CI A
PTT’DE WESTERN UNİON HİZMETİ
SELMA MAY VEFAT ETTİ
HALUK CAN ENGİN VEFAT ETTİ
PTT´NİN 15.000 ŞUBESİ OLACAK
BİR KİTAP; İSTANBUL´UN YÜZ
BOR REZERVLERİDE Mİ ÖZELLEŞTİRİL
ÖMER HALİSDEMİR ANISINA ÖZEL PUL
ÖZELLEŞTİRME HAKKINDA BİR TWEET
İNTERNETTE KAR ÇOK YATIRIM YOK
DÜNYANIN EN SAYGIN 100 ŞİRKETİ
BİLİŞİM VE RESİM
PTT VE TELEKOM ORTAK ŞİRKET Mİ K
DESTANIN ADI ÇANAKKALE
16 MART ve MANASTIRLI HAMDİ
ŞİŞLİ PTT ŞUBESİNDE SOYGUN
DOĞU ANADOLU 1. BİLİŞİM BULUŞMAS
BUGÜN SAAT 16´DA KIZILAYDA BULUŞ
TELEFON DİNLENMESİ NASIL ANLAŞIL
CIA BİZİ DİNLİYOR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!