6. KİTAP GÜNÜ 6 OCAKTA BEKLİYORUZ. Konuğumuz: Cengiz Önal TARAKÇIOĞLU
 
KKTC´DE TELEKOMCULAR GREVDEKKTC´DE TELEKOMCULAR GREVDE

Tarih: 2015-02-09

KKTC'de Telekomünikasyon Sektöründe Örgütlü Tel-Sen Yönetim Kurulu, hükümetin telekomünikasyon dairesine duyarsız kalması sebebiyle grev kararı aldı…
TELSEN'in konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"Telekomünikasyon Dairesi’nin halka vermiş olduğu hizmetleri artırmak daha kaliteli hizmetin verilmesini sağlamak için yapılması öngörülen veya projeleri hazırlanan birçok girişime hükümetin duyarsız kalması bunun yanında da ülkede haberleşme alanında tekelleşmeye sebebiyet verecek uygulamalara göz yumması kabul edilebilir değildir.

Telekomünikasyon Dairesi’nde örgütlü bulunan, Bayındırlık Ulaştırma Bakanlığında yetkili sendika Tel-Sen bu durumu kabul etmemektedir ve Tel-Sen Yönetim Kurulu grev kararı almıştır. Kararın uygulanma şekli tekrardan duyurulacaktır.

Telekomünikasyon Dairesi’ne Malzeme Alımı Yapılması ve Personel Aktarılması Kaçınılmazdır…

Hatırlanacağı gibi sendikamız ‘Dileneceğiz Direneceğiz’ sloganı ile yardım toplama kampanyası başlatmak istemiş ve bu bağlamda kaymakamlıklardan izin almak istemiştir. Ne yazık ki sendikamıza izin verilmemiştir.

Sendikasının ayakta tutmaya çalıştığı Telekomünikasyon Dairesi kaderine terk edilmiştir. Bütçeden yeterli miktarda kaynak ayırmayan, başka kaynak bulunmasına müsaade etmeyen, halka hizmet götürülmesin diye çalışan bir hükümet anlayışıyla karşı karşıyayız.

Telekomünikasyon Dairesine bir an evvel personel aktarımı yapılmalı bir an evvel ek kaynak yaratılarak ihtiyaç duyulan malzemeler alınmalıdır.

Belediye Başkanları ve Yönetimlerini Uyarıyoruz…

Fiber Optik Hatlarla İlgili Peşkeş Çekme Devam Ettirilmek İstenmektedir.

Yine bir seçim arifesi yine bazı güçler devrede. Hatırlanacağı gibi geçmiş seçim arifelerinde de Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili birçok alan peşkeş çekilmiş başta GSM Operatörlerine olmak üzere birçok kesime Telekomünikasyon Dairesini yok edecek ortadan kaldıracak imtiyazlar verilmiştir. Şimdi de Belediyeler üzerinden şehir içlerine fiber hattı döşenmesi girişimleri vardır ve hükümet buna seyirci kalarak Telekomünikasyon Dairesi’nin haklarına halel gelecek duruma müdahale etmeyerek bu alanların peşkeş çekilmesine göz yummaktadır.

Belediye Başkanları ve Yönetimlerini bu konuda uyarıyoruz. Fiber kablo hattı çekilmesi izne tabidir bu izin ancak Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın onayı ile olur.

Kesin bir dille söylemek isteriz ki bu izni verecek olan makamın tabiri caizse ‘alnını karışlarız’

Bir kez daha söylemekte fayda görüyoruz mücadelemiz halkımız adınadır. Kavgamız kaliteli ve ucuz hizmetin adanın her yanındaki vatandaşa ulaştırılması içindir. Bunun içinde gereken ne varsa yapacağız. Uzun zamandır hizmetlerin aksamaması adına grevleri rafa kaldıran Tel-Sen Yönetimine başka şans bırakılmamıştır."

Tamay Soysan/ Başkan

TELEKOMCULAR DERNEĞİ OLARAK, TELSEN'E BU HAKLI MÜCADELESİNDE BAŞARILAR DİLERİZ.

 

Bu Haber 734 defa okunmuştur.
ANLAT DERDİNİ TELEKOMCULAR DERN
SANAL FALCILAR MAHKEMELİK OLDU
57BİN YABANCI SERMAYELİ ŞİRKET V
İLK SMS 25 YIL ÖNCE GÖNDERİLMİŞT
TURKCELL´İN ENSAR VAKFI DAVASI
WhatsApp´a DÖRT YENİ ÖZELLİK
YÜCEL´LERİN BABALARI VEFAT
TORBA KANUN YÜRÜRLÜKTE
RAMAZAN ÖRS VEFAT ETTİ
BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİNİN FEDAKAR
TÜKETİCİ DANIŞMANINIZ DİYOR Kİ;
İBRAHİM CEPHE VEFAT ETTİ
SUPERONLİNE FİBER 3 MİLYON KONUT
TBV: WIKIPEDİA YASAĞI ZARAR VERİ
MURAT MURATOĞLU´NUN MUHTEŞEM YAZ
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!