"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
KKTC´DE TELEKOMCULAR GREVDEKKTC´DE TELEKOMCULAR GREVDE

Tarih: 2015-02-09

KKTC'de Telekomünikasyon Sektöründe Örgütlü Tel-Sen Yönetim Kurulu, hükümetin telekomünikasyon dairesine duyarsız kalması sebebiyle grev kararı aldı…
TELSEN'in konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"Telekomünikasyon Dairesi’nin halka vermiş olduğu hizmetleri artırmak daha kaliteli hizmetin verilmesini sağlamak için yapılması öngörülen veya projeleri hazırlanan birçok girişime hükümetin duyarsız kalması bunun yanında da ülkede haberleşme alanında tekelleşmeye sebebiyet verecek uygulamalara göz yumması kabul edilebilir değildir.

Telekomünikasyon Dairesi’nde örgütlü bulunan, Bayındırlık Ulaştırma Bakanlığında yetkili sendika Tel-Sen bu durumu kabul etmemektedir ve Tel-Sen Yönetim Kurulu grev kararı almıştır. Kararın uygulanma şekli tekrardan duyurulacaktır.

Telekomünikasyon Dairesi’ne Malzeme Alımı Yapılması ve Personel Aktarılması Kaçınılmazdır…

Hatırlanacağı gibi sendikamız ‘Dileneceğiz Direneceğiz’ sloganı ile yardım toplama kampanyası başlatmak istemiş ve bu bağlamda kaymakamlıklardan izin almak istemiştir. Ne yazık ki sendikamıza izin verilmemiştir.

Sendikasının ayakta tutmaya çalıştığı Telekomünikasyon Dairesi kaderine terk edilmiştir. Bütçeden yeterli miktarda kaynak ayırmayan, başka kaynak bulunmasına müsaade etmeyen, halka hizmet götürülmesin diye çalışan bir hükümet anlayışıyla karşı karşıyayız.

Telekomünikasyon Dairesine bir an evvel personel aktarımı yapılmalı bir an evvel ek kaynak yaratılarak ihtiyaç duyulan malzemeler alınmalıdır.

Belediye Başkanları ve Yönetimlerini Uyarıyoruz…

Fiber Optik Hatlarla İlgili Peşkeş Çekme Devam Ettirilmek İstenmektedir.

Yine bir seçim arifesi yine bazı güçler devrede. Hatırlanacağı gibi geçmiş seçim arifelerinde de Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili birçok alan peşkeş çekilmiş başta GSM Operatörlerine olmak üzere birçok kesime Telekomünikasyon Dairesini yok edecek ortadan kaldıracak imtiyazlar verilmiştir. Şimdi de Belediyeler üzerinden şehir içlerine fiber hattı döşenmesi girişimleri vardır ve hükümet buna seyirci kalarak Telekomünikasyon Dairesi’nin haklarına halel gelecek duruma müdahale etmeyerek bu alanların peşkeş çekilmesine göz yummaktadır.

Belediye Başkanları ve Yönetimlerini bu konuda uyarıyoruz. Fiber kablo hattı çekilmesi izne tabidir bu izin ancak Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın onayı ile olur.

Kesin bir dille söylemek isteriz ki bu izni verecek olan makamın tabiri caizse ‘alnını karışlarız’

Bir kez daha söylemekte fayda görüyoruz mücadelemiz halkımız adınadır. Kavgamız kaliteli ve ucuz hizmetin adanın her yanındaki vatandaşa ulaştırılması içindir. Bunun içinde gereken ne varsa yapacağız. Uzun zamandır hizmetlerin aksamaması adına grevleri rafa kaldıran Tel-Sen Yönetimine başka şans bırakılmamıştır."

Tamay Soysan/ Başkan

TELEKOMCULAR DERNEĞİ OLARAK, TELSEN'E BU HAKLI MÜCADELESİNDE BAŞARILAR DİLERİZ.

 

Bu Haber 553 defa okunmuştur.
PTT´NİN 15.000 ŞUBESİ OLACAK
BİR KİTAP; İSTANBUL´UN YÜZ
BOR REZERVLERİDE Mİ ÖZELLEŞTİRİL
ÖMER HALİSDEMİR ANISINA ÖZEL PUL
ÖZELLEŞTİRME HAKKINDA BİR TWEET
İNTERNETTE KAR ÇOK YATIRIM YOK
DÜNYANIN EN SAYGIN 100 ŞİRKETİ
BİLİŞİM VE RESİM
PTT VE TELEKOM ORTAK ŞİRKET Mİ K
DESTANIN ADI ÇANAKKALE
16 MART ve MANASTIRLI HAMDİ
ŞİŞLİ PTT ŞUBESİNDE SOYGUN
DOĞU ANADOLU 1. BİLİŞİM BULUŞMAS
BUGÜN SAAT 16´DA KIZILAYDA BULUŞ
TELEFON DİNLENMESİ NASIL ANLAŞIL
CIA BİZİ DİNLİYOR
BTK´DA BY-LOCK OPERASYONU
PTT´NİN KURUMSAL İLETİŞİM GÜCÜ
KADINLARIMIZ
KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASINA DAVET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!