DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
KKTC´DE TELEKOMCULAR GREVDEKKTC´DE TELEKOMCULAR GREVDE

Tarih: 2015-02-09

KKTC'de Telekomünikasyon Sektöründe Örgütlü Tel-Sen Yönetim Kurulu, hükümetin telekomünikasyon dairesine duyarsız kalması sebebiyle grev kararı aldı…
TELSEN'in konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"Telekomünikasyon Dairesi’nin halka vermiş olduğu hizmetleri artırmak daha kaliteli hizmetin verilmesini sağlamak için yapılması öngörülen veya projeleri hazırlanan birçok girişime hükümetin duyarsız kalması bunun yanında da ülkede haberleşme alanında tekelleşmeye sebebiyet verecek uygulamalara göz yumması kabul edilebilir değildir.

Telekomünikasyon Dairesi’nde örgütlü bulunan, Bayındırlık Ulaştırma Bakanlığında yetkili sendika Tel-Sen bu durumu kabul etmemektedir ve Tel-Sen Yönetim Kurulu grev kararı almıştır. Kararın uygulanma şekli tekrardan duyurulacaktır.

Telekomünikasyon Dairesi’ne Malzeme Alımı Yapılması ve Personel Aktarılması Kaçınılmazdır…

Hatırlanacağı gibi sendikamız ‘Dileneceğiz Direneceğiz’ sloganı ile yardım toplama kampanyası başlatmak istemiş ve bu bağlamda kaymakamlıklardan izin almak istemiştir. Ne yazık ki sendikamıza izin verilmemiştir.

Sendikasının ayakta tutmaya çalıştığı Telekomünikasyon Dairesi kaderine terk edilmiştir. Bütçeden yeterli miktarda kaynak ayırmayan, başka kaynak bulunmasına müsaade etmeyen, halka hizmet götürülmesin diye çalışan bir hükümet anlayışıyla karşı karşıyayız.

Telekomünikasyon Dairesine bir an evvel personel aktarımı yapılmalı bir an evvel ek kaynak yaratılarak ihtiyaç duyulan malzemeler alınmalıdır.

Belediye Başkanları ve Yönetimlerini Uyarıyoruz…

Fiber Optik Hatlarla İlgili Peşkeş Çekme Devam Ettirilmek İstenmektedir.

Yine bir seçim arifesi yine bazı güçler devrede. Hatırlanacağı gibi geçmiş seçim arifelerinde de Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili birçok alan peşkeş çekilmiş başta GSM Operatörlerine olmak üzere birçok kesime Telekomünikasyon Dairesini yok edecek ortadan kaldıracak imtiyazlar verilmiştir. Şimdi de Belediyeler üzerinden şehir içlerine fiber hattı döşenmesi girişimleri vardır ve hükümet buna seyirci kalarak Telekomünikasyon Dairesi’nin haklarına halel gelecek duruma müdahale etmeyerek bu alanların peşkeş çekilmesine göz yummaktadır.

Belediye Başkanları ve Yönetimlerini bu konuda uyarıyoruz. Fiber kablo hattı çekilmesi izne tabidir bu izin ancak Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın onayı ile olur.

Kesin bir dille söylemek isteriz ki bu izni verecek olan makamın tabiri caizse ‘alnını karışlarız’

Bir kez daha söylemekte fayda görüyoruz mücadelemiz halkımız adınadır. Kavgamız kaliteli ve ucuz hizmetin adanın her yanındaki vatandaşa ulaştırılması içindir. Bunun içinde gereken ne varsa yapacağız. Uzun zamandır hizmetlerin aksamaması adına grevleri rafa kaldıran Tel-Sen Yönetimine başka şans bırakılmamıştır."

Tamay Soysan/ Başkan

TELEKOMCULAR DERNEĞİ OLARAK, TELSEN'E BU HAKLI MÜCADELESİNDE BAŞARILAR DİLERİZ.

 

Bu Haber 577 defa okunmuştur.
BİLİŞİM DEVLERİ TRUMP´A KA
ÜÇÜ AYNI DERNEK ÇATISINDA
PTT İLE KATAR POST İŞBİRLİĞİ
PTT´NİN MELEKLERİ
TTSYV AİDATLARI ARTTI
ULAK ARACILIĞI İLE İLK YURTDIŞI
PTT´DE GYS 22 NİSANDA
HARİKALAR YARATAN ÖĞRETMEN
TELEKOM HAZİNE İLE DAVALI
HARUN MADEN KKTC TURKCELL GENEL
OGER TELEKOM YİNE BORCUNU ÖDEYEM
TBD´DE BAYRAK DEĞİŞİMİ
KİT´LERİN BORCU 44 MİLYAR
BANU SEZEN İLK 50 KADIN İK´CI A
PTT’DE WESTERN UNİON HİZMETİ
SELMA MAY VEFAT ETTİ
HALUK CAN ENGİN VEFAT ETTİ
PTT´NİN 15.000 ŞUBESİ OLACAK
BİR KİTAP; İSTANBUL´UN YÜZ
BOR REZERVLERİDE Mİ ÖZELLEŞTİRİL
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!