Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
KKTC´DE TELEKOMCULAR GREVDEKKTC´DE TELEKOMCULAR GREVDE

Tarih: 2015-02-09

KKTC'de Telekomünikasyon Sektöründe Örgütlü Tel-Sen Yönetim Kurulu, hükümetin telekomünikasyon dairesine duyarsız kalması sebebiyle grev kararı aldı…
TELSEN'in konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"Telekomünikasyon Dairesi’nin halka vermiş olduğu hizmetleri artırmak daha kaliteli hizmetin verilmesini sağlamak için yapılması öngörülen veya projeleri hazırlanan birçok girişime hükümetin duyarsız kalması bunun yanında da ülkede haberleşme alanında tekelleşmeye sebebiyet verecek uygulamalara göz yumması kabul edilebilir değildir.

Telekomünikasyon Dairesi’nde örgütlü bulunan, Bayındırlık Ulaştırma Bakanlığında yetkili sendika Tel-Sen bu durumu kabul etmemektedir ve Tel-Sen Yönetim Kurulu grev kararı almıştır. Kararın uygulanma şekli tekrardan duyurulacaktır.

Telekomünikasyon Dairesi’ne Malzeme Alımı Yapılması ve Personel Aktarılması Kaçınılmazdır…

Hatırlanacağı gibi sendikamız ‘Dileneceğiz Direneceğiz’ sloganı ile yardım toplama kampanyası başlatmak istemiş ve bu bağlamda kaymakamlıklardan izin almak istemiştir. Ne yazık ki sendikamıza izin verilmemiştir.

Sendikasının ayakta tutmaya çalıştığı Telekomünikasyon Dairesi kaderine terk edilmiştir. Bütçeden yeterli miktarda kaynak ayırmayan, başka kaynak bulunmasına müsaade etmeyen, halka hizmet götürülmesin diye çalışan bir hükümet anlayışıyla karşı karşıyayız.

Telekomünikasyon Dairesine bir an evvel personel aktarımı yapılmalı bir an evvel ek kaynak yaratılarak ihtiyaç duyulan malzemeler alınmalıdır.

Belediye Başkanları ve Yönetimlerini Uyarıyoruz…

Fiber Optik Hatlarla İlgili Peşkeş Çekme Devam Ettirilmek İstenmektedir.

Yine bir seçim arifesi yine bazı güçler devrede. Hatırlanacağı gibi geçmiş seçim arifelerinde de Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili birçok alan peşkeş çekilmiş başta GSM Operatörlerine olmak üzere birçok kesime Telekomünikasyon Dairesini yok edecek ortadan kaldıracak imtiyazlar verilmiştir. Şimdi de Belediyeler üzerinden şehir içlerine fiber hattı döşenmesi girişimleri vardır ve hükümet buna seyirci kalarak Telekomünikasyon Dairesi’nin haklarına halel gelecek duruma müdahale etmeyerek bu alanların peşkeş çekilmesine göz yummaktadır.

Belediye Başkanları ve Yönetimlerini bu konuda uyarıyoruz. Fiber kablo hattı çekilmesi izne tabidir bu izin ancak Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın onayı ile olur.

Kesin bir dille söylemek isteriz ki bu izni verecek olan makamın tabiri caizse ‘alnını karışlarız’

Bir kez daha söylemekte fayda görüyoruz mücadelemiz halkımız adınadır. Kavgamız kaliteli ve ucuz hizmetin adanın her yanındaki vatandaşa ulaştırılması içindir. Bunun içinde gereken ne varsa yapacağız. Uzun zamandır hizmetlerin aksamaması adına grevleri rafa kaldıran Tel-Sen Yönetimine başka şans bırakılmamıştır."

Tamay Soysan/ Başkan

TELEKOMCULAR DERNEĞİ OLARAK, TELSEN'E BU HAKLI MÜCADELESİNDE BAŞARILAR DİLERİZ.

 

Bu Haber 712 defa okunmuştur.
SENDİKA BAŞKANLARINDAN BYLOCK UY
1350 KİLOMETREDEN MEKTUP VAR
TURKCELL´İN FİNANS ŞİRKETİNE BDD
HUAWEİ AEO SERTİFİKASI ALAN İLK
CERABLUS´A PTT ŞUBESİ AÇIL
PTT GENEL MÜDÜRÜNÜN 60 DANIŞMANI
CEP ŞİRKETLERİNİN BORÇLARI SİLİN
DÜNYANIN EN İYİ PULU: KARS KALES
E.GÜMÜŞ YAZDI; İZNİK´TE GÜN BATI
20 BİN KİŞİYE İŞ: MİLLİ HACKER
CENGİZ YERLİKAYALAR´IN ANNESİ VE
TÜRK MÜHENDİSLERİ ATM YAPTI
HABERLEŞME İLE İLGİLİ KANUNLAR D
PTT´NİN SÖZLÜ SINAVINA DANIŞTAY
PTT´DEN İSTİHDAMA İLİŞKİN AÇIKL
BİRLEŞMİŞ MİLLETLERDEN TURKCELL&
EMEKLİLERE KÖTÜ HABER
MOBİL KULLANIMINDA AVRUPA BİRİNC
ANNELER BABALAR DİKKAT!
4,5 G KULLANIMI YÜKSELİŞTE
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!