Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
14 AY SONRA DÖNEN POSTA14 AY SONRA DÖNEN POSTA

Tarih: 2015-04-04

Bostanlıspor Gençlik Spor Kulübü tarafından Karşıyaka PTT’sinden, 28.01.2014 tarihinde Türkiye Basketbol Federasyonu’na gönderilmek üzere PTT Kargo’ya verilen evrak, tam 14 ay sonra, 28.03.2015 tarihinde Bostanlıspor Kulübü’ne “kısa bir özür notu”yla iade edildi.

Bostanlıspor Başkanı Avni Erboy'un bu konudaki açıklaması şöyle:
"Kulübümüz tarafından TBF'nin bir olayla ilgili olarak istediği savunma yazısını yazarak, en güvenilir diye bildiğimiz kargo şirketine  verdik. TBF'ye de bilgi verdik.  Aradan 14 ay geçtikten sonra kulübümüze bir kargo bırakıldı. Bir tarafında iade, diğer tarafında da bir kağıda not yazılıydı: 

Not şöyleydi:

“Bostanlıspor Kulübü
28/01/2014 tarih KP00352363747  barkot nolu gönderinizin postaya verildikten sonra postanın sevki sırasında THY Atatürk Havalimanı yetkililerince Kurumumuza teslimi sağlanmamış ve posta torbasının akıbeti belirsiz kalmıştır. Yetkililerce yapılan araştırmalar sonucunda uzun bir aradan sonra gönderiniz bulunarak kurumumuza teslim edilmiştir. THY’den kaynaklı yaşanılan bu aksaklıktan dolayı bahse konu gönderinizi tarafınıza zamanında ulaştırmadığımızdan dolayı kurumumuz adına özür diler, bu ve benzeri aksaklıkların tekerrür etmemesi için gerekli hassasiyetin gösterileceğini bildirir, saygılar sunarız”


Altına da; TC PTT Genel Müdürlüğü Avrupa Yakası PTT Başmüdürlüğü kaşesi vurulmuş…"

Bostanlıspor Başkanı Avni Erboy şöyle devam etti:
"Yukarıdaki özür notundan da anlaşılacağı gibi devletin iki kurumunun hatası sonucu önce kaybolan, sonra bulunan kargo tam 14 ay sonra ( 1 yıl, 2 ay) yollanan adrese (Türkiye Basketbol Federasyonu) değil de,  yollayan adrese (Bostanlıspor Kulübü) iade ediliyor.
Bu evrak nedir biliyor musunuz?  Basketbol Federasyonuna yollanan savunma yazısı… Şube yönetimiyle "tüm evrakları yolladık, neden ceza verdiler" diye düşünüyoruz? Meğer bizim “en güvenilir, devlet garantili” diye  yolladığımız savunmamız uçakta kaybolmuş…" 
Sade bir özürle geçiştirilen konuyu lütfen THY ve PTT Genel Müdürlükleri ve özellikle de Ulaştırma Bakanlığı el atsın!..
Kaybolan ve 14 ay sonra zarfın üzerine düşülen notla özür dilenen olayı, şakaya gelir tarafı da yok. Bu evrak TBF'ye ulaşmadığı için amatör bir kulüp olan Bostanlıspor ceza aldı. Peki zamanında evrak ulaştırmayan ve bunu kaybeden sonra da aylar sonrası bulan ve kısa bir özür notuyla kapıya bırakan kurumların hiç mi suçu yok?
Bunlara cezayı bakalım kim verecek, merak ediyoruz…"

 

 

Bu Haber 926 defa okunmuştur.
PTT´DEN TARİHİ MASA AÇIKLAMASI
VODAFONE VAKFI DÜŞ ORTAKLARI ARI
PTT PERSONELİ HAKLARINDA İYİLEŞT
İNTERNETİ ÇALINAN OKUL ÇARESİZ
PTT ve KABLONET´E SORULAR
KOBİLERİN KURTARICISI: VERİ MERK
PTT MEMURLUĞUNDAN FETÖ KAYMAKAML
33 TELEKOM ÇALIŞANINA GÖZALTI
PTT İHALELERİNDE SORULAR
PTT´DEN MUHTEŞEM HIZ
İSLAM AHLAKI ve SANAL ALEM
WHATS-APP ÜCRETLİ Mİ OLUYOR
MOBİL BAYRAMLAŞMA
5 G´DE TÜRKİYE İMZASI DA OLACAK
ALLAH´IM SANA YAKARIYORUZ
ZAFER BAYRAMINDA UTANMAK
KAMU KURUMLARINDAKİ ETİK İHLALLE
ÖDÜLLER ÖDÜL MÜ?
PTT´NİN AÇIKLAMASI
PTT´DE YOLSUZLUKLAR ZİNCİR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!