DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
14 AY SONRA DÖNEN POSTA14 AY SONRA DÖNEN POSTA

Tarih: 2015-04-04

Bostanlıspor Gençlik Spor Kulübü tarafından Karşıyaka PTT’sinden, 28.01.2014 tarihinde Türkiye Basketbol Federasyonu’na gönderilmek üzere PTT Kargo’ya verilen evrak, tam 14 ay sonra, 28.03.2015 tarihinde Bostanlıspor Kulübü’ne “kısa bir özür notu”yla iade edildi.

Bostanlıspor Başkanı Avni Erboy'un bu konudaki açıklaması şöyle:
"Kulübümüz tarafından TBF'nin bir olayla ilgili olarak istediği savunma yazısını yazarak, en güvenilir diye bildiğimiz kargo şirketine  verdik. TBF'ye de bilgi verdik.  Aradan 14 ay geçtikten sonra kulübümüze bir kargo bırakıldı. Bir tarafında iade, diğer tarafında da bir kağıda not yazılıydı: 

Not şöyleydi:

“Bostanlıspor Kulübü
28/01/2014 tarih KP00352363747  barkot nolu gönderinizin postaya verildikten sonra postanın sevki sırasında THY Atatürk Havalimanı yetkililerince Kurumumuza teslimi sağlanmamış ve posta torbasının akıbeti belirsiz kalmıştır. Yetkililerce yapılan araştırmalar sonucunda uzun bir aradan sonra gönderiniz bulunarak kurumumuza teslim edilmiştir. THY’den kaynaklı yaşanılan bu aksaklıktan dolayı bahse konu gönderinizi tarafınıza zamanında ulaştırmadığımızdan dolayı kurumumuz adına özür diler, bu ve benzeri aksaklıkların tekerrür etmemesi için gerekli hassasiyetin gösterileceğini bildirir, saygılar sunarız”


Altına da; TC PTT Genel Müdürlüğü Avrupa Yakası PTT Başmüdürlüğü kaşesi vurulmuş…"

Bostanlıspor Başkanı Avni Erboy şöyle devam etti:
"Yukarıdaki özür notundan da anlaşılacağı gibi devletin iki kurumunun hatası sonucu önce kaybolan, sonra bulunan kargo tam 14 ay sonra ( 1 yıl, 2 ay) yollanan adrese (Türkiye Basketbol Federasyonu) değil de,  yollayan adrese (Bostanlıspor Kulübü) iade ediliyor.
Bu evrak nedir biliyor musunuz?  Basketbol Federasyonuna yollanan savunma yazısı… Şube yönetimiyle "tüm evrakları yolladık, neden ceza verdiler" diye düşünüyoruz? Meğer bizim “en güvenilir, devlet garantili” diye  yolladığımız savunmamız uçakta kaybolmuş…" 
Sade bir özürle geçiştirilen konuyu lütfen THY ve PTT Genel Müdürlükleri ve özellikle de Ulaştırma Bakanlığı el atsın!..
Kaybolan ve 14 ay sonra zarfın üzerine düşülen notla özür dilenen olayı, şakaya gelir tarafı da yok. Bu evrak TBF'ye ulaşmadığı için amatör bir kulüp olan Bostanlıspor ceza aldı. Peki zamanında evrak ulaştırmayan ve bunu kaybeden sonra da aylar sonrası bulan ve kısa bir özür notuyla kapıya bırakan kurumların hiç mi suçu yok?
Bunlara cezayı bakalım kim verecek, merak ediyoruz…"

 

 

Bu Haber 879 defa okunmuştur.
GÖZ GÖRE GÖRE DOLANDIRILIYORUZ?
BİR ŞERİFE VAR ONDAN İÇERİ...
FRANSA PTT´SİNDE FARKLI Bİ
HGS´Yİ 10 KAT CEZALI ÖDEME
ZEHİR ÇETESİNİN REİSİ PTT MÜDÜRÜ
KİRLETİLEN, SOLAN ADALET
PARALEL TWİTTER BİLE KURMUŞLAR
KABOTAJ BAYRAMI ve BİR ŞİİR
BTK ESKİ BAŞK. YARD. HAKKINDA İD
ELEKTRONİK CİHAZLARA TRT İÇİN E
İMTİYAZLI BÜROKRATLAR
ARAÇ SİGORTASI YAPTIRIRKEN DİKKA
TATİLE GİTMEDEN BU YAZIYI OKUYUN
ÇEKMEYEN TELEFONLAR VE DERTLİ V
TEKNOLOJİNİN KADIN LİDERLERİ
TEKNOLOJİYE KARŞI NOSTALJİ; TEBR
APPLE SÜRÜCÜSÜZ OTOMOBİLE YOĞUNL
PTT´DEN ATILIM HAMLELERİ
PTT´DEN SoSYAL BİR HAMLE
ŞİİR TADINDA ESKİ DATÇA
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!