"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
14 AY SONRA DÖNEN POSTA14 AY SONRA DÖNEN POSTA

Tarih: 2015-04-04

Bostanlıspor Gençlik Spor Kulübü tarafından Karşıyaka PTT’sinden, 28.01.2014 tarihinde Türkiye Basketbol Federasyonu’na gönderilmek üzere PTT Kargo’ya verilen evrak, tam 14 ay sonra, 28.03.2015 tarihinde Bostanlıspor Kulübü’ne “kısa bir özür notu”yla iade edildi.

Bostanlıspor Başkanı Avni Erboy'un bu konudaki açıklaması şöyle:
"Kulübümüz tarafından TBF'nin bir olayla ilgili olarak istediği savunma yazısını yazarak, en güvenilir diye bildiğimiz kargo şirketine  verdik. TBF'ye de bilgi verdik.  Aradan 14 ay geçtikten sonra kulübümüze bir kargo bırakıldı. Bir tarafında iade, diğer tarafında da bir kağıda not yazılıydı: 

Not şöyleydi:

“Bostanlıspor Kulübü
28/01/2014 tarih KP00352363747  barkot nolu gönderinizin postaya verildikten sonra postanın sevki sırasında THY Atatürk Havalimanı yetkililerince Kurumumuza teslimi sağlanmamış ve posta torbasının akıbeti belirsiz kalmıştır. Yetkililerce yapılan araştırmalar sonucunda uzun bir aradan sonra gönderiniz bulunarak kurumumuza teslim edilmiştir. THY’den kaynaklı yaşanılan bu aksaklıktan dolayı bahse konu gönderinizi tarafınıza zamanında ulaştırmadığımızdan dolayı kurumumuz adına özür diler, bu ve benzeri aksaklıkların tekerrür etmemesi için gerekli hassasiyetin gösterileceğini bildirir, saygılar sunarız”


Altına da; TC PTT Genel Müdürlüğü Avrupa Yakası PTT Başmüdürlüğü kaşesi vurulmuş…"

Bostanlıspor Başkanı Avni Erboy şöyle devam etti:
"Yukarıdaki özür notundan da anlaşılacağı gibi devletin iki kurumunun hatası sonucu önce kaybolan, sonra bulunan kargo tam 14 ay sonra ( 1 yıl, 2 ay) yollanan adrese (Türkiye Basketbol Federasyonu) değil de,  yollayan adrese (Bostanlıspor Kulübü) iade ediliyor.
Bu evrak nedir biliyor musunuz?  Basketbol Federasyonuna yollanan savunma yazısı… Şube yönetimiyle "tüm evrakları yolladık, neden ceza verdiler" diye düşünüyoruz? Meğer bizim “en güvenilir, devlet garantili” diye  yolladığımız savunmamız uçakta kaybolmuş…" 
Sade bir özürle geçiştirilen konuyu lütfen THY ve PTT Genel Müdürlükleri ve özellikle de Ulaştırma Bakanlığı el atsın!..
Kaybolan ve 14 ay sonra zarfın üzerine düşülen notla özür dilenen olayı, şakaya gelir tarafı da yok. Bu evrak TBF'ye ulaşmadığı için amatör bir kulüp olan Bostanlıspor ceza aldı. Peki zamanında evrak ulaştırmayan ve bunu kaybeden sonra da aylar sonrası bulan ve kısa bir özür notuyla kapıya bırakan kurumların hiç mi suçu yok?
Bunlara cezayı bakalım kim verecek, merak ediyoruz…"

 

 

Bu Haber 779 defa okunmuştur.
BANU SEZEN İLK 50 KADIN İK´CI A
PTT’DE WESTERN UNİON HİZMETİ
SELMA MAY VEFAT ETTİ
HALUK CAN ENGİN VEFAT ETTİ
PTT´NİN 15.000 ŞUBESİ OLACAK
BİR KİTAP; İSTANBUL´UN YÜZ
BOR REZERVLERİDE Mİ ÖZELLEŞTİRİL
ÖMER HALİSDEMİR ANISINA ÖZEL PUL
ÖZELLEŞTİRME HAKKINDA BİR TWEET
İNTERNETTE KAR ÇOK YATIRIM YOK
DÜNYANIN EN SAYGIN 100 ŞİRKETİ
BİLİŞİM VE RESİM
PTT VE TELEKOM ORTAK ŞİRKET Mİ K
DESTANIN ADI ÇANAKKALE
16 MART ve MANASTIRLI HAMDİ
ŞİŞLİ PTT ŞUBESİNDE SOYGUN
DOĞU ANADOLU 1. BİLİŞİM BULUŞMAS
BUGÜN SAAT 16´DA KIZILAYDA BULUŞ
TELEFON DİNLENMESİ NASIL ANLAŞIL
CIA BİZİ DİNLİYOR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!