KADINLARIMIZKADINLARIMIZ

Tarih: 2017-03-07

Ellerinde büyüdüğümüz, ellerinden doyduğumuz, varlıklarıyla huzur bulduğumuz, olmazsa olmazlarımız, kıymetini yeterince bilemediklerimiz, annelerimiz, eşlerimiz,  kızlarımız, kardeşlerimiz, kuzenlerimiz, bayan arkadaşlarımız,  adını kadın koyduğumuz bütün sevdiklerimiz…. Hepinizin “Dünya Kadınlar Günü” kutlu olsun. 

Kadın olmak….. Zordur kadın olmak. Emeği, zahmeti çoktur. Ne kadar emek verirlerse versinler, çoğu yerde  kadının adı yoktur. Sıkıntıları çözen, dertleri yüklenen, hayatın her türlü zorluğunu omzunda taşıyan kadınlarımız mutluluklarımızın aslında başkahramanıdır. En ufak şeylerle mutlu olabilen, mutluluğunu yaşarken, mutlu edeni de unutmayan kıymetli ama daha da önemlisi kıymet bilen yegâne varlıklarımızdır. 

Kıymet verilirse kadın kadınlığının, analığının, eş olmanın keyfini sürer. Ama o evlat iken, eş iken, anne iken hatta ölürken bile kadınlığını unutmayan en çileli varlıktır. 

Kimi zaman en ağır darbeyi doğurduğu, doyurduğu, büyüttüğü, yürüttüğü evladından, kimi zaman bir koca ömrü feda ettiği, erim, erkeğim, evimin direği dediği kocasından yiyen, yine de yavrum, kocam diye kucağını açan şefkat dolu bağrına basan ve ömrünü birçok parçaya bölüp kendisinden başka herkes için yaşayandır.

Erkeğe verilen en büyük hediye, en kutsal emanettir kıymeti bilinemeyen.

Yaptığı her şeyi görevi sayan, maaşsız, ikramiyesiz, emeklisi olmayan en ağır kadrolu işçidir.

Doğurduğu her bebeğin ilk öğretmeni, eşi için  ilk sevgilisi olmasa da  ilk  Havva'sıdır kadın. Onun için ya Adem olmak gerekir, ya adam gibi adam olmak gerekir. Adem olamayacağımıza göre adam olmak, değerlerini bilmek, başımıza taç etmemiz gerekir. Ama kadın, her 8 Mart’ta bazılarımız tarafından anılan, 9 Mart sabahı unutulandır.  

En asil alın terinin en muhteşem sahibi, en yüksek mertebenin tek temsilcisidir adına “Ana” denilen. Hayatın her türlü zorluğuna karşı dimdik duran candan öte candır.

Bizi sadece karnında değil ömür boyu sırtında, yüreğinde taşıyan, yavrum dediğinde yüreğimizi sızlatan, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar  analarımızın….

Adını hayat koyduğumuz binanın her tuğlasını beraber taşıdığımız, bize boy boy evlatlar veren çocuklarımızın anası, gönüllerimizin sultanı kadınlarımızın…

Zorluklarımızı kolaylaştıran, dokundukları çirkinlikleri güzelleştiren, ömrümüzün her ayrı parçasında yer alan kadın dostlarımızın, arkadaşlarımızın ve eli öpülesi bütün Türk analarının bilhassa yüreği yanık, gözü yaşlı, başımızın tacı, hepimizin vicdan ve gönül borcu olan şehit analarının "Dünya Kadınlar Günü" kutlu olsun.

 

Atanur YILMAZ

Bu Haber 735 defa okunmuştur.
BORÇ ŞAMPİYONU TELEKOM KÂR ETMİ
TELEKOM KRİZİ MECLİSE TAŞINDI
CEP FATURASINI AZALTMADA 7 ADIM
PTTMESSENGER %100 YABANCI
TELEKOM´U ÇİNLİLER ALIYOR
´YERLİ WHATSAPP´ PTT
BELEDİYE BAŞKANINA ÖZEL PUL
PTT´DEN ´ESNAF KART´A AVANTAJ İM
BÖYLE POSTACILAR DA VAR!
PTT 2000 KİŞİ ALACAK! SON GÜN
BAZ İSTASYONU KURULUMU KOLAYLAŞT
METİN ATALAR´IN ANNESİ VEFAT ETT
TÜRK TELEKOM DEVLETE Mİ DÖNÜYOR?
TÜRK TELEKOM BORÇLARINI YAPILAND
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!