"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
KADINLARIMIZKADINLARIMIZ

Tarih: 2017-03-07

Ellerinde büyüdüğümüz, ellerinden doyduğumuz, varlıklarıyla huzur bulduğumuz, olmazsa olmazlarımız, kıymetini yeterince bilemediklerimiz, annelerimiz, eşlerimiz,  kızlarımız, kardeşlerimiz, kuzenlerimiz, bayan arkadaşlarımız,  adını kadın koyduğumuz bütün sevdiklerimiz…. Hepinizin “Dünya Kadınlar Günü” kutlu olsun. 

Kadın olmak….. Zordur kadın olmak. Emeği, zahmeti çoktur. Ne kadar emek verirlerse versinler, çoğu yerde  kadının adı yoktur. Sıkıntıları çözen, dertleri yüklenen, hayatın her türlü zorluğunu omzunda taşıyan kadınlarımız mutluluklarımızın aslında başkahramanıdır. En ufak şeylerle mutlu olabilen, mutluluğunu yaşarken, mutlu edeni de unutmayan kıymetli ama daha da önemlisi kıymet bilen yegâne varlıklarımızdır. 

Kıymet verilirse kadın kadınlığının, analığının, eş olmanın keyfini sürer. Ama o evlat iken, eş iken, anne iken hatta ölürken bile kadınlığını unutmayan en çileli varlıktır. 

Kimi zaman en ağır darbeyi doğurduğu, doyurduğu, büyüttüğü, yürüttüğü evladından, kimi zaman bir koca ömrü feda ettiği, erim, erkeğim, evimin direği dediği kocasından yiyen, yine de yavrum, kocam diye kucağını açan şefkat dolu bağrına basan ve ömrünü birçok parçaya bölüp kendisinden başka herkes için yaşayandır.

Erkeğe verilen en büyük hediye, en kutsal emanettir kıymeti bilinemeyen.

Yaptığı her şeyi görevi sayan, maaşsız, ikramiyesiz, emeklisi olmayan en ağır kadrolu işçidir.

Doğurduğu her bebeğin ilk öğretmeni, eşi için  ilk sevgilisi olmasa da  ilk  Havva'sıdır kadın. Onun için ya Adem olmak gerekir, ya adam gibi adam olmak gerekir. Adem olamayacağımıza göre adam olmak, değerlerini bilmek, başımıza taç etmemiz gerekir. Ama kadın, her 8 Mart’ta bazılarımız tarafından anılan, 9 Mart sabahı unutulandır.  

En asil alın terinin en muhteşem sahibi, en yüksek mertebenin tek temsilcisidir adına “Ana” denilen. Hayatın her türlü zorluğuna karşı dimdik duran candan öte candır.

Bizi sadece karnında değil ömür boyu sırtında, yüreğinde taşıyan, yavrum dediğinde yüreğimizi sızlatan, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar  analarımızın….

Adını hayat koyduğumuz binanın her tuğlasını beraber taşıdığımız, bize boy boy evlatlar veren çocuklarımızın anası, gönüllerimizin sultanı kadınlarımızın…

Zorluklarımızı kolaylaştıran, dokundukları çirkinlikleri güzelleştiren, ömrümüzün her ayrı parçasında yer alan kadın dostlarımızın, arkadaşlarımızın ve eli öpülesi bütün Türk analarının bilhassa yüreği yanık, gözü yaşlı, başımızın tacı, hepimizin vicdan ve gönül borcu olan şehit analarının "Dünya Kadınlar Günü" kutlu olsun.

 

Atanur YILMAZ

Bu Haber 329 defa okunmuştur.
BOR REZERVLERİDE Mİ ÖZELLEŞTİRİL
ÖMER HALİSDEMİR ANISINA ÖZEL PUL
ÖZELLEŞTİRME HAKKINDA BİR TWEET
İNTERNETTE KAR ÇOK YATIRIM YOK
DÜNYANIN EN SAYGIN 100 ŞİRKETİ
BİLİŞİM VE RESİM
PTT VE TELEKOM ORTAK ŞİRKET Mİ K
DESTANIN ADI ÇANAKKALE
16 MART ve MANASTIRLI HAMDİ
ŞİŞLİ PTT ŞUBESİNDE SOYGUN
DOĞU ANADOLU 1. BİLİŞİM BULUŞMAS
BUGÜN SAAT 16´DA KIZILAYDA BULUŞ
TELEFON DİNLENMESİ NASIL ANLAŞIL
CIA BİZİ DİNLİYOR
BTK´DA BY-LOCK OPERASYONU
PTT´NİN KURUMSAL İLETİŞİM GÜCÜ
KADINLARIMIZ
KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASINA DAVET
GSM FİRMALARI VE MÜŞTERİ BİLGİLE
ŞEHİRLER AKILLANIYOR, HAYAT DİJİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!