Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
KADINLARIMIZKADINLARIMIZ

Tarih: 2017-03-07

Ellerinde büyüdüğümüz, ellerinden doyduğumuz, varlıklarıyla huzur bulduğumuz, olmazsa olmazlarımız, kıymetini yeterince bilemediklerimiz, annelerimiz, eşlerimiz,  kızlarımız, kardeşlerimiz, kuzenlerimiz, bayan arkadaşlarımız,  adını kadın koyduğumuz bütün sevdiklerimiz…. Hepinizin “Dünya Kadınlar Günü” kutlu olsun. 

Kadın olmak….. Zordur kadın olmak. Emeği, zahmeti çoktur. Ne kadar emek verirlerse versinler, çoğu yerde  kadının adı yoktur. Sıkıntıları çözen, dertleri yüklenen, hayatın her türlü zorluğunu omzunda taşıyan kadınlarımız mutluluklarımızın aslında başkahramanıdır. En ufak şeylerle mutlu olabilen, mutluluğunu yaşarken, mutlu edeni de unutmayan kıymetli ama daha da önemlisi kıymet bilen yegâne varlıklarımızdır. 

Kıymet verilirse kadın kadınlığının, analığının, eş olmanın keyfini sürer. Ama o evlat iken, eş iken, anne iken hatta ölürken bile kadınlığını unutmayan en çileli varlıktır. 

Kimi zaman en ağır darbeyi doğurduğu, doyurduğu, büyüttüğü, yürüttüğü evladından, kimi zaman bir koca ömrü feda ettiği, erim, erkeğim, evimin direği dediği kocasından yiyen, yine de yavrum, kocam diye kucağını açan şefkat dolu bağrına basan ve ömrünü birçok parçaya bölüp kendisinden başka herkes için yaşayandır.

Erkeğe verilen en büyük hediye, en kutsal emanettir kıymeti bilinemeyen.

Yaptığı her şeyi görevi sayan, maaşsız, ikramiyesiz, emeklisi olmayan en ağır kadrolu işçidir.

Doğurduğu her bebeğin ilk öğretmeni, eşi için  ilk sevgilisi olmasa da  ilk  Havva'sıdır kadın. Onun için ya Adem olmak gerekir, ya adam gibi adam olmak gerekir. Adem olamayacağımıza göre adam olmak, değerlerini bilmek, başımıza taç etmemiz gerekir. Ama kadın, her 8 Mart’ta bazılarımız tarafından anılan, 9 Mart sabahı unutulandır.  

En asil alın terinin en muhteşem sahibi, en yüksek mertebenin tek temsilcisidir adına “Ana” denilen. Hayatın her türlü zorluğuna karşı dimdik duran candan öte candır.

Bizi sadece karnında değil ömür boyu sırtında, yüreğinde taşıyan, yavrum dediğinde yüreğimizi sızlatan, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar  analarımızın….

Adını hayat koyduğumuz binanın her tuğlasını beraber taşıdığımız, bize boy boy evlatlar veren çocuklarımızın anası, gönüllerimizin sultanı kadınlarımızın…

Zorluklarımızı kolaylaştıran, dokundukları çirkinlikleri güzelleştiren, ömrümüzün her ayrı parçasında yer alan kadın dostlarımızın, arkadaşlarımızın ve eli öpülesi bütün Türk analarının bilhassa yüreği yanık, gözü yaşlı, başımızın tacı, hepimizin vicdan ve gönül borcu olan şehit analarının "Dünya Kadınlar Günü" kutlu olsun.

 

Atanur YILMAZ

Bu Haber 588 defa okunmuştur.
PTT´DEN TARİHİ MASA AÇIKLAMASI
VODAFONE VAKFI DÜŞ ORTAKLARI ARI
PTT PERSONELİ HAKLARINDA İYİLEŞT
İNTERNETİ ÇALINAN OKUL ÇARESİZ
PTT ve KABLONET´E SORULAR
KOBİLERİN KURTARICISI: VERİ MERK
PTT MEMURLUĞUNDAN FETÖ KAYMAKAML
33 TELEKOM ÇALIŞANINA GÖZALTI
PTT İHALELERİNDE SORULAR
PTT´DEN MUHTEŞEM HIZ
İSLAM AHLAKI ve SANAL ALEM
WHATS-APP ÜCRETLİ Mİ OLUYOR
MOBİL BAYRAMLAŞMA
5 G´DE TÜRKİYE İMZASI DA OLACAK
ALLAH´IM SANA YAKARIYORUZ
ZAFER BAYRAMINDA UTANMAK
KAMU KURUMLARINDAKİ ETİK İHLALLE
ÖDÜLLER ÖDÜL MÜ?
PTT´NİN AÇIKLAMASI
PTT´DE YOLSUZLUKLAR ZİNCİR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!