Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/umitseno/telekomculardernegi.org.tr/ayarlar.php on line 7

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/umitseno/telekomculardernegi.org.tr/ayarlar.php on line 24

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/umitseno/telekomculardernegi.org.tr/haberdetayi.php on line 24

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/umitseno/telekomculardernegi.org.tr/haberdetayi.php on line 27
YÜKSEK TANSİYON SÖYLEŞİSİ | Telekomcular Derneği
 
 
YÜKSEK TANSİYON SÖYLEŞİSİYÜKSEK TANSİYON SÖYLEŞİSİ

Tarih: 2019-09-30

 
 
YÜKSEK TANSİYON  SÖYLEŞİSİ ve " Umut Asla Tükenmez"
 
ADLI ROMANIN İMZA GÜNÜ!
 
 
Dahiliye Hekimi  Doç Dr Şekip ALTUNKAN'ın; "Yüksek Tansiyon" söyleşisi ile yeni  kitabı "Umut Asla Tükenmez" adlı  kitabın imza günü 05.10.2019 Cumartesi günü saat 14.00'de Derneğimiz Merkezinde yapılacaktır.
 
Telekomcu olsun veya olmasın tüm edebiyatseverlere ve yüksek tansiyon hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere açık toplantımıza arkadaşlarınızla birlikte katılımınız bizleri mutlu edecektir.
 
"Umut Asla Tükenmez" adlı romanın tanıtım bülteninden;
 

Bir telin iki ucundaki iki hayat; tüm yaşamları boyunca kaybedenler kulübünün üyeleri olan Dilek ve Doktor Nebi, geç yaşta buldukları aşk sayesinde gerçek mutluluğa erişebilecekler mi? Yoksa yine kaybedenler kulübünün sadık birer üyesi olarak mı yaşamlarına devam edecekler?

Yaşamın acı hakikatleriyle sürekli olarak yüz yüze kalan insanlar, gerçek aşkı buldukları anda mutluluğa erişeceklerine inanırlar. Ne var ki hayat, onların bu beklentilerini her zaman gerçeğe dönüştürmez. İşte kaderlerinin kesiştiğini düşündükleri bir anda, hiç beklemedikleri bir yerden karşılarına çıkan bir engel, bir tehdit, bu iki insanı sonsuza kadar birbirinden ayırabilir.

Dokunaklı olduğu kadar, sürükleyici bir dille kaleme alınan Umut Asla Tükenmez, çarpıcı kurgusuyla okuyucuyu kucaklıyor. Orta yaşın üzerindeki bir kadın ile bir erkeğin tutkulu aşklarının çevresinde gelişen olaylar, okuyucuyu anında etkisi altına alarak heyecandan heyecana sürüklüyor. Karakterlerin karşı karşıya kaldıkları acı gerçekler ve umutsuzluklar içinde dahi umudun ışığı kendini daima gösteriyor.

Şekip Altunkan’ın bu son romanında dile getirdiği gibi, umut her zaman kıymetli bir yol göstericidir. Bu kitap, en kötüsünü düşündüğünüz anda bile, “Umut Asla Tükenmez!” diye haykırıyor. 

 
Doç Dr Şekip ALTUNKAN Kimdir?
 
1978 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.
 
1979 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalında asistan olarak görev yapmıştır.
 
Hacettepe Tıp Fakültesinde 1982-1983 arasında başasistan olarak görev yapmıştır.
 
1983 yılında İç Hastalıkları uzmanı olmuştur. 
 
1985-1987 yılları arasında Çorum’un Kargı ilçesinde Devlet hastanesinde İç Hastalıkları Uzmanı olarak mecburi hizmetini yapmıştır.
 
1988 yılında Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları Hastanesinde İç Hastalıkları konsültanı olarak çalışmıştır.
 
1988-1989 yıllarında Başkent Üniversitesi, İç hastalıkları ve Hemodiyaliz servisinin sorumlusu olarak çalışmıştır.
 
1989 yılında Mardin Kızıltepe ilçesinde, teşhis tedavi merkezini kurmuştur. 1994 yılına kadar burada çalışmıştır.
 
1994 yılında Metropol Hipertansiyon Kliniğini kurdu. 2001 yılında elektron beam kesityazar (EBT) cihazı faaliyete geçirilerek, arterioskleroz alanında önemli bir aşama gerçekleştirildi. Metropol Hipertansiyon ve İç Hastalıkları Kliniği ülkede ilk ve tek ruhsat verilen hipertansiyon kliniği olmuştur. Klinikte Dr.Şekip Altunkan yönetiminde birçok araştırma projesi yürütülmüş, yurt içi ve yurt dışı kongrelerde tebliğ edilmiş ve uluslararası dergilerde yayınlanmıştır.
 
1994-1999 yıllarında kısmi zamanlı olarak Düzen Laboratuarlarının kardiyoloji bölümümü yürütmüştür.
 
Doç. Dr. Şekip Altunkan, çalışmalarını Ankara’da kendi muayenehanesinde tam gün olarak sürdürmektedir.
 
Hipertansiyon, aritmi ve elektron beam tomografi ilgili yurt içi ve yurt dışında birçok toplantıya katıldı Ayrıca "Hypertension", "International Journal of Cardiology", "Blood Pressure Monitoring" ve "Journal of Human Hypertension" dergilerinin hakem heyetinde yer almaktadır.
 
Güven Hastanesi ile konsültan hekim olarak işbirliği yapmaktadır.
 
 "Sorularla Hipertansiyon” başlıklı bir kitabı mevcuttur.
 
 “Dağdaki Ateş” isimli romanı yayımlanmıştır.
 
“Sümbül Kokulu Parfüm” romanı yayımlanmıştır.
 
 Son olarak " Umut Asla Tükenmez” adlı romanı yayımlanmıştır.
 
 Doç.Dr. Şekip Altunkan evli ve iki çocuk babasıdır.
Bu Haber 3402 defa okunmuştur.
ZEKİ POLAT´IN EŞİ VEFAT ETT
GENEL KURUL BİLGİLENDİRME
YÜKSEK TANSİYON SÖYLEŞİSİ
SEVDA EMER´İN BABASI VEFAT ETT
RECEP YILDIZ VEFAT ETTİ
EROL ÖZVATAN´ IN BABASI V
KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
ŞEVKET KUŞÇU ´NUN OĞLU VEFA
DERNEĞİMİZDEN ÖRGÜ TEKNİKL
ŞABAN AYDOĞAN VEFAT ETTİ
İHSAN PEKEL VEFAT ETTİ
TAMER BİRİKEN VEFAT ETTİ
YAŞAR DEDEMLİ VEFAT ETTİ
UĞUR KIRTIL VEFAT ETTİ
AYŞEGÜL AKYÜREK´İN AĞABEY
MUSA CAN´IN BABASI VEFAT ETTİ
OSMAN KUZKAYA´NIN ANNESİ VEFAT
PTT KARGO SORGULAMA NASIL YAPILI
PTT PUL MÜZESİNDE NOSTALJİ KA
PTT GENEL MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!