7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
IMEI ve IMEI SORGULAMAIMEI ve IMEI SORGULAMA

Tarih: 2016-06-01

Çağımızın teknoloji çağı olması ile birlikte telefonlarımız bizlerle özleşti. Telefonumuzu kaybettiğimizde maddi kaybın yanında manevi kayıp daha önemli oluyor. Çünkü telefonumuzu kaybetmek demek aynı zamanda kişisel bilgilerimizi de tehlikeye atıyor. Artık telefonumuzu kaybettiğimiz zaman IMEI sorgulama işlemimizin ardından telefonumuzun nerede olduğunu sorgulayabiliyor aynı zamanda telefonunu kullanılmasını kilitleyebiliyoruz. Bununla birlikte kişisel bilgilerimizi de güvenle saklayabiliyoruz.

İleride mağdur olmak istemiyorsanız telefonunuzu alır almaz IMEI no sorgulama işleminizi yapmanızı öneririz. Mümkünse güvenli birkaç yere IMEI numaranızı yazın. Bu şekilde telefonunuzun başına bir şey geldiği zaman acil önlem alabilirsiniz.

Farklı şekillerde IMEI sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Dilerseniz telefonunuz ile de IMEI no sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Dilerseniz de E-Devlet sistemi üzerinden işleminizi yapabilirsiniz.

IMEI Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Herkesin bildiği uygulaması kolay olan yöntemlerden birisi de telefonunuzun arama tuşunu kullanarak IMEI sorgulama işlemidir. Telefonunuzun tuş takımını açarak sanki arama yapıyormuş gibi “*#06#” tuşlayınız. Bu şekilde telefonunuzun ekranında IMEI numarası gözükecektir.

Telefonunuzun bataryası ile de IMEI sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Fakat çoğu akıllı telefonun bataryasının açılmaması sebebi ile bu durum yapılamayabiliyor. Eğer telefonunuzun bataryası açılıyorsa telefonunuzu kapatın ve arka kapağını açın. Bataryanın üzerinde 15 haneli IMEI numarası görebilirsiniz.

Telefonunuzun ayarlar kısmından da IMEI sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Ayarlar>Telefon hakkında>Durum seçeneklerini takip ederek IMEI no sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Cihazınızın kutusunu hala saklıyorsanız IMEI sorgulama işleminizi yine yapabilirsiniz. Telefonunuzun çalındığında veya kaybolduğunda hemen ümitsizliğe kapılmayın birçok yöntem ile IMEI sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi ile IMEI Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Dilerseniz E-Devlet sistemi üzerinden de IMEI sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. E-Devlet IMEI sorgulama işleminiz ile mobil cihazınızın yasal yollar ile ithal edilip edilmediğini ve kayıp çalıntı olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Eğer telefonunuz yurtdışından gelmiş ise bu işlemi mutlaka yapmalısınız.

İşleminiz için öncelikli olarak BURAYI TIKLAYINIZ. Açılan ekranda ilk olarak IMEI no butonuna 15 haneli IMEI numaranızı giriniz.

 

Bu Haber 830 defa okunmuştur.
KARİA YOLUNDA BİR NEFES ARASI
ATATÜRK´ÜN İNÖNÜ´YE
ŞERİFE SEMERCİ´NİN İLK Şİİ
TÜRK TELEKOM İŞÇİLERİ DİRENİŞTE
NAİLE DEMİR AMELİYAT OLDU
TT´DA OGERİN HİSSELERİ SATILIYOR
AVRUPANIN EN İYİ PULUNU SEÇELİM
21 AYDA 1,5 MİLYAR DOLAR KAZANAN
UYGULAMAYI KALDIRMAZSANIZ YANDIN
EYVAH TELEFONUM ÇALINDI! NE YAPM
YERLİ BAZ İSTASYONUNDAN İLK GÖRÜ
YSK; SEÇSİS ÇOK GÜVENLİ
PTT´YE ALINACAK 2500 KİŞİ İÇİN Ş
TURKCELL 2300 KİŞİ ALACAK
1472 YENİ BAZ İSTASYONU
RTÜK TELGRAF MEMURU
TÜRK TELEKOMDAN ŞİKAYET ÜSTÜNE Ş
TÜRK TELEKOM GERÇEĞİ
TELEKOM ÜST YÖNETİMİ YENİDEN ŞEK
ERMENİ TEZLERİ-TURKCELL VE REKLA
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!